Informace Státní plavební správy
o technických prohlídkách malých plavidel v lokalitách v územní působnosti pobočky Přerov pro rok 2020
najdete v přiloženém pdf - Informace_SPS_2020.pdf
Upozorňujeme na on line objednávání technických prohlídek již evidovaných plavidel.


Jachtec na cestách
Zdařec, kamarádi!
I letos budu pokračovat zmínkami o zajímavých výpravách členů jachtklubu za poznáním i dobrodružstvím v rubrice "Jachtec na cestách".
A první bude fotogalerie Jardy Štefanika, který se s přítelkyní Miluškou, právě vrátili z plavby Arábií na palubě výletní lodi Horizon. Na stránkách Jardova cestovatelského deníku - cesty-st.webnode.cz, je i spousta atraktivních fotek z dalších, jimi navštívených, exotických destinací.
Příjemný dny!
- TaH -


Maškarní námořnický bál 2020
Na úvod je třeba se zmínit o rozhodnutí vedení jachtklubu, vrátit pořádání bálu do míst, kde celá tato pozoruhodná tradice začala prvním ročníkem. Do podkrovní vinárny v Kramářské uličce.
A již v sobotu dopoledne, prvního února, se začalo s výzdobou vinárny.
Na mnohahodinové práci na výzdobě a dekoracích s jachtařskou tématikou, se podíleli dobrovolníci z řad členů jachtklubu. Letos ovšem stáli před problémem, který od nich vyžadoval velkou porci vkusu a smyslu pro detajly.
Příklad za všechny. Ples byl po osumnácté , ale poprvé v křídově vybíleném sále. Výzdoba už byla hotová, všechno jsem nafotil a při prohlížení fotek nám stále něco nesedí, nemá to komorní nádech. Bílý prostor úplně pohlcoval výzdobu. Řešení muselo být rychlé. Na poslední chvíli se v sobotu daří sehnat pět ultrafialových lamp. K tomu zapálené svíčky na stolech dotvoří požadovanou atmosféru. Šli jsme do neznámé situace jak to tedy dopadne a ono to vyšlo - konec dobrý všechno dobré!
Přístavem nám byla již zmíněná, populární podkrovní vinárna M-Centra v Kramářské uličce, která byla vyšňořena tradiční výzdobou s diaprojekcí. A v 19.00 hodin jsme vypluli.
Všechny uvítal prezident jachtklubu Vranovská přehrada, Ing Miroslav Švéda. Popřál dobrou zábavu všem těm mořským pannám, pirátům, kapitánům i admiralitě, parním inspektorům, lodníkům, topičům, plavčíkům, potápěčům a vůbec všem s mokrým šosem. Dobrou náladu pak tvrdila kapela Martina Balady.
Mezi plesajícími byli i ti, o kterých jsem se zmiňoval v průběhu loňského roku na webovkách.
Mezi námi se veselili Jarda Štefanik s partnerkou, kteří neváhali přicestovat přímo ze své poslední dobrodružné cesty po Cejlonu, Kamil Hadroušek s manželkou, účastník pěti mezinárodních regat třídy Star, ve kterých v posádce s několikanásobným mistrem republiky Igorem Štěrbem, šířili povědomí o Vranovské přehradě. Dobře se bavili i Petr Fic a Roman Hochman se svými manželkami, kteří se s jachtou TROPICANA, kapitána Manela Gimeneze zúčastnili španělské regaty Barcelona – Mallorka 2019,
Na přetřes však přišly nejen věci k poslouchání, ale i ke koukání. S muzikou se střídala vystoupení burlesk-show a půlnočního kankánu. Nadšení návštěvníků pak vyvolaly i tanečnice žhavého flamenga v námořnických kostýmech. A pochopitelně nechyběla ani soutěž o nejdelší ohnivý dech zvaná Maršál Malinovskij.
Kapela dohrála a účastníci vytvořili veliký kruh, aby si na rozloučenou střihli pochod námořníků propepřený písní Waldemara Matušky – Námořnickej bál.

autor fotogalerie: Mgr. Emanuel Briestenský

Tradiční 18. ročník jachtařského námořnického maškarního bálu je sice minulostí, nicméně už teď je možno se těšit na merendu další, zvlášť pokud se povede tak náramně jako ta letošní.

- NÁMOŘNICKÝ MAŠKARNÍ BÁL 2020 SKONČIL!
- KDO PŘIŠEL, TEN VIDĚL A ZCELA JISTĚ SE I POBAVIL!
- AŤ ŽIJE NÁMOŘNICKÝ MAŠKARNÍ BÁL 2021!


Milí kolegové, přátelé!
Všechno nejlepší v novém roce 2020, hodně štěstí, stálé zdraví, příznivý vítr, dostatek vody pod kýlem nejen na přehradě, ale i v životě Vám všem
přeji za celý Výkonný výbor YCVP.
Miroslav Švéda, prezident YCVP.

Starý rok končí, tak ať je ten nový ve všech směrech lepší!