Menu   úvod
  dokumenty YCVP
  aktuálně
  stalo se
  kalendář akcí
  příjezd na Vranov
  orientační plánek pláže
  galerie lodí
  bazar
  informační materiály
  seznam námořních plaveb
  kontakt
  video kanál
  odkazy

 

 
archiv:       v roce 2020     v roce 2019     v roce 2018     v roce 2017     v roce 2016     v roce 2015     v roce 2014     v roce 2013     v roce 2012     v roce 2011     v roce 2010     v roce 2009     v roce 2008     v roce 2007     v roce 2006     v roce 2005     v roce 2004     v roce 2003     v roce 2002     v roce 2001 a driv
Události roku 2008
       

 
Námořnickej maškarní bál

Všechny členy a příznivce upozorňujeme, na naši první akci po Novém roce. Bude jí Námořnickej maškarní bál konaný 7. 2. 2009.
Již tradičně se všichni přijdeme pobavit do podkrovní vinárny na Kramářské ulici.
Všechny zájemce, již nyní, srdečně zveme. Bližší informace ve veterinární ordinaci na Kramářské u MVDr. Ládi Kulíška.


9. setkání přátel jachtingu

Ve středu 19.11. 2008 proběho 9. setkání přátel jachtingu a JACHTKLUBU VRANOVSKÁ PŘEHRADA 2008.
Setkání proběhlo v komorním stylu , neboť jsme chtěli prezentovat pouze příspěvky členů jachtklubu. Pomocí video techniky , kterou bravurně obsluhoval mořeplavec Jan Pátý bylo prezentováno na 10 příspěvků z činnosti oddílu a další příspěvky jako např. Luboše Marušíka byly z cest po Jadranu.
Obsáhlý příspěvek byl věnován Petrovi a Janu Pátým ,v němž jsme shlédli krásné snímky z prvních jejich cest po mořích a oceánech světa.
Prezentace byla prošpikována krásným prorostlým bůčkem , Svatovavřineckým vínem od L. Frimmela a dalších mlsotin donesených z vlastních zdrojů členů klubu.
Prezident YCVP Láďa Kulíšek byl přesvědčený,že skalní příznivce neodradí ani skutečnost, že letošní "Setkání" bylo uspořádáno (na rozdíl od let minulých, kdy akce bývaly o víkendových dnech), ve všední středu. Zastavit se v denním shonu a posedět s kamarády, je přece součástí relaxace u jachtingu.
Vzhledem k novým technickým možnostem si účastníci přinesli své notebooky s nahrávkami z letní sezony. Zkrátka nová doba poskytuje nové možnosti.
Putovní Cenu Petra Pátého ,získal snímek Honzy Pátého, nazvaný "Jachtařská slide show".
Všem se akce velmi líbila. Děkujeme všem zůčastněným, zejména MVDr. Láďovi Kulíškovi, který poskytl krásné sklepní prostředí a techniku k promítání..
Kamarádskou atmosféru letošního "Setkání",vystihuje i fotogalerie z akce.
 


Excalibur City Vytrvalostní závod

Ve dnech 2 - 3. srpna uspořádal náš jachtklub třetí, letošní (a zároveň poslední v této sezoně), regatu, " Vytrvalostní závod ".
Na startu se sešlo 6 přihlášených jachet. Našim (YCVP) konkurovaly lodě Triton /Café 24 plující za AKP a Snowy II ze sousedního jachtklubu YCZN.
Všechny přivítal v sobotu v 10 hod. ředitel regaty ing.Pavel Karšulín a po krátké instruktáži se šlo na "věc".
V 10,30 hod. bylo hlavním rozhodčím Tondem Hadrouškem, odstartováno 10 lodí (k přihlášeným se na vodě přidali hosté,neboť regata měla opět statut VPOZ). Start na jezeře,směr nahoru k bítovskému mostu.
Vítr 3-5m/s sliboval příjemnou, i když mohahodinovou, plavbu. K čerpačce se jakž takž držely lodě v závěsu, ale už zde bylo zřejmé, že dva největší, regatové speciály Triton (ing.Petr Koziel a Karel Priegelhof) a Snowy II (s rodinnou posádkou Edem a Janem Procházkovými), budou bezkonkurenčně nejrychlejší. Zvláště pak Snowy II získávala každým okamžikem větší a větší náskok.
Člun s rozhodčím zaskočila nemilá závada na alternátoru motoráku "Vanity", která nás donutila již vytýčenou trať změnit. Pouze první 3 lodě (Snowy II,Triton a My Lady,upluly plnou 18 km trať). Ostatním byla zkrácena na 15 km.
Po obrátce,rozjížďka pokračovala opačným směrem.Ani tentokrát jsme se nevyhnuli nepříjemné průtrži. Půlhodinový déšť dovede pěkně otrávit.
Cílem na jezeře projela první SNOWY II,druhý byl TRITON a třetí MY LADY. S velkým odstupem za nimi pak VERONICA,MALIBU,SUN FLOWER a FLIWATŰŰT.
Druhý den pokračovala regata další rozjížďkou,která byla vytýčená bójemi na> hlavním jezeře.Dvě bóje určily 3 kolový karusel s objížděním levobokem.Jelikož jedno kolo mělo 4 km,měly jachty před sebou 12 km nádherného jachtingu.
Stálý vítr 6-8m/s.,s nárazy 10m/s. dokonale prověřil zúčastněné posádky.Suverén vranovské vody Eda Procházka se svou SNOWY II,,skiper Tritonu ing.Petr Koziel,či nezmar Freda Jeřábek na palubě MY LADY,ti všichni dokazovali,že léty jachtaři zrají,podobně jako archívní víno.Pochvalu ale zaslouží i ostatní:ing.Petr Kuča z Brna,či ing.Pavel Karšulín.Zvolání: "UMÍÍÍ" !! jim vskutku právem patří.

CELKOVÉ VÝSLEDKY:
1./ SNOWY II - Eda Procházka, Jan Procházka (YCZN)
2./ TRITON - ing. Petr Koziel, Karel Priegelhof (AKP, YCZN)
3./ MY LADY - Fredy Jeřábek, Věra Nováková (YCVP)
4./ VERONICA - ing. Petr Kuča (YCZN)
5./ MALIBU - ing.Pavel Karšulín, mgr.Pavel Karšulín (YCVP)
6./ SUN FLOWER - Emil Svoboda (YCVP)
7./ FLIWATŰŰT - Jindra Hrbáček (YCVP)

Na závěr:
PODĚKOVÁNÍ za sponzoring naší činnosti patří firmě - EXCALIBUR CITY - působící v Hatích u Znojma.
SPONZOREM pohonných hmot našeho člunu zajišťujícího SOS je firma ASD-TRUCK, s.r.o se sídlem v Milíčovicích u Znojma.
ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ patří bratrům Eratovým za bezchybné zajištění SOS na svém, nezištně zapůjčeném, člunu "VANITY". Skiperem "VANITY" byl Bohouš Erat.

Tím skončila pro YCVP letošní závodní sezona.Díky za její zdárný průběh patří i všem ostatním,bez jejichž obětavého zápalu by se snad ani nedaly naše jachtařské regaty pořádat Za všechny jmenujme :MVDr Láďa Kulíšek,Libor Frimmel,Karel Komenda jun.,MUDr.Karel Rynda,Michal Svitok.....


Závod elektročlunů - Námořní míle

Závod elektročlunů proběhl úspěšně, o čemž svědčí článek ve znojemském tisku.
Podrobnosti a bohatou fotogalerii naleznete na adrese:
http://www.znojemsko.cz/dalsi_sporty.php?idi=5347


Naše příští akce

info o akci na kontaktech:
dr.kulisek@club34.cz
Libor.FRIMMEL@cz.imp-group.com

Tvůrcem tratě je ing.Pavel Maštera, který pomocí GPS vytýčil trať.
Start bude pod mostem, pojede se kolem přístaviště, dále kolem hráze a u skalky otočka vpravo kolem 1. Bojky.
Pokračování asi 500 m kolem břehu a otočka vpravo kolem 2. Boje a návrat zpátky pod most, kde poblíž prámu-parníku bratrů Pátých, se bude projíždět cílem.
PŘEDCHÁZET BUDE - PODÁNÍ STARTOVNÍ PŘIHLÁŠKY S TECHNICKOU PŘEJÍMKOU (ZMĚŘENÍ TAHU NA BRZDĚ V KG (příp. V LIBRÁCH) pod dohledem technického inspektora KARLA BULY.

Závod bude zahájen:
1.rozjížďkou - společným startem všech zúčastněných.
Vítěz se stane absolutně nejrychlejší elektrolodí na Vranovské přehradě.
-ostatní rozjížďky již budou dělené dle kategorií výkonu.


Excalibur City Cup

Ve dnech 14-15.června uspořádal jachtklub Vranovská přehrada svoji,letošní první,regatu,jejímž generálním sponzorem byla fy.EXCALIBUR CITY,působící v Hatích u Znojma.
Její zařazení,CTL 082116 nám dávalo možnost,vypsat ji jako závod kajutových plachetnic,s koeficienterm 1.Důležitější ovšem je přiznání statutu VPOZ.Tato skutečnost nám totiž umožnila,uvítat mezi sebou kohokoli z jachtařů,bez nutnosti vlastnit závodní licenci,či být členem jachtklubu.
K závodu se nakonec přihlásilo 8 jachet.Mezi nás zavítal i znojemský místostarosta Jan Blažíček s manželkou,kteří se rozhodli být v centru dění.První ,dálkovou,rozjížďku absolvovali na palubě jachty MALIBU (kap.ing.Pavel Karšulín),jako členové posádky.
Po nezbytné instruktáži se přesunuly všechny plachetnice k mostu na pláž,kde v 10,55 hod,byl závod hlaním rozhodčím Tondem Hadrouškem,odstartován.Závod tedy začal,pohled na oblohu dával všem naději ,že se nevyplní deštivá předpověď. Po zimním odpočinku si účastníci rychle ošahali otěže plachet a začalo neúprosné soupeření.
Cíl byl jasný.
Mys Canaveral a protilehlá chata Honolulu,vytyčovaly pomyslnou cílovou čáru.Již při startu se dalo vytušit,že s větrem to tentokrát nebude žádná sláva.Windguru měl pravdu,1-2m/sec. a nahoře v zátokách,častá flautová beznaděj,dávala posádkám psychicky co proto.Po více než tříhodinpovém ploužení,projela vítězně cílem u Canaveralu,jachta MY LADY s posádkou A.Jeřábek, Věra Nováková.Jejich 20 minutový náskok byl zasloužený.Na 2. místě DAGMAR II s posádkou Luboš Vaněk,MUDr Karel Rynda a 3.CATALINA Aleše Mahela. Ostatní plachetnice dopluly se značným odstupem.
Odměnou měl být smažák a krigl,jak jsme si slibovali. Jenže: - v Chvalatických hospůdkách bylo k mání pouze pivko a preclíky (kterýžto sortiment nám vybavil zaťatá studentská léta),o jídle snad ani neslyšeli.
Ale teď vážně,jdeme opět sportovat.Následoval společný výjezd z laguny a v 16,55 hod.se opět startuje na 2. rozjížďku.Směr je opačný,Canaveral-pláž. Vítr na zpáteční cestě do maríny mizel a mizel,až zmizel úplně.Rozjížďka,pro naprostou absenci větru musela být zrušena.
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA BRATŘÍ ERATŮ rozdala uzená kolena a řízky, které byly přichystány na pozdější noc.Bylo dobojováno.Odpočítávání času přijíždějících posádek zastihl soumrak. Překrásná marina našeho jachtklubu spíše připomínala jadranskou idylku ve Splitu.
ZÁVODĚNÍ A SOUPEŘENÍ JE SICE HEZKÉ,ale vždy uvítáme, když přibudou noví kapitáni s novými jachtami , kteří jedou po prvé. Rádi jim vždy předáme rady a malá tajemství odkud najíždět kde víc fouká a kde je mělčina či skála. Tradiční táborák krátil dlouhou noc. Deštivé a bezvětrné dopoledne odtroubilo konec závodů. I tak měli všichni účastníci dobrý pocit a slibují si,jak to všem natřou na další regatě.

- UZNÁNÍ patří nesporně bratrům Bohoušovi a Pavlovi Eratovým,.za nezištné použití svého luxusního motorového člunu "VANITY",kterým po celé dva dny bezchybně zajišťovali záchrannou službu.
-PODĚKOVÁNÍ SPONZOROVI :Našim generálním sponzorem pro letošní sezonu je fy. EXCALIBUR CITY,působící v Hatích u Znojma.

PŘIJĎTE MEZI NÁS!
Všechny jachtaře na naší přehradě zveme na otevřený závod,konaný ve dnech 5.-6. 7. 2008.
-Tedy :Na shledanou na EXCALIBUR CITY -,,MODRÁ STUHA ".

Výsledková listina závodu:

1.MY LADYAlfred Jeřábek
Věra Nováková
2.Dagmar II.Luboš Vaněk
MUDr. Karel Rynda
3.CatalinaAleš Mahel
 
4.PolárkaMichal Svitok
Oldřich Hirš
5.Malibuing. Pavel Karšulín,
manželé Blažíčkovi
6.Lala tütüJindra Hrbáček
 
7.SunflowerEmil Svoboda
Bořek Binder
8.GrácieKarel Komenda st.
Karel Komenda ml.

Fotogalerie ze závodu:

 Námořnickej maškarní bál

"Námořnickej maškarní bál", toto heslo na členy jachtklubu Vranovská přehrada a jejich přátele a příznivce působí každoročně, jako magnet. Pravidelně, začátkem roku, ho pořádá náš jachtklub v podkrovní vinárně v Kramářské ulici.
Letos to bylo 26. ledna, kdy jsme se, opět v hojném počtu, přišli pobavit. Kamarádi zaměnili kormidla svých jachet za společenské obleky a se svými partnerkami se s vervou pustili do tanečního reje. Tváře, které známe z letních jachetních soutěží, byly k vidění i na parketu. A stejně pohotově, jako na vodě, suveréně si vedli i zde.
V průběhu večera byli oceněni ti nejaktivnější. Michal Svitok se svým kosatníkem Lubošem Marušíkem, ing. Pavel Karšulín a jeho synové, či nestárnoucí Alfred-"Fredy"-Jeřábek se svou partnerkou Věrkou Novákovou. Pochvalu zaslouží i ti, kdo se, mnohdy v extrémních podmínkách na vodě, odvážili "jít do toho".
O stále vzrůstající popularitě bálu svědčila i návštěva tradičních účastníků z Rakouska, kteří tentokráte s sebou přivedli i své anglické přátele.
Lví podíl na úspěšném průběhu maškarního bálu má přípravný organizační výbor, v čele s Liborem Frimelem.
Zábava trvala, jak se na jachtaře sluší, až do pozdních nočních, (lépe řečeno časných ranních) hodin.
-JACHTAŘSKEJ,NÁMOŘNICKEJ,BÁL 2008 SKONČIL!
-AŤ ŽIJE JACHTAŘSKEJ, NÁMOŘNICKEJ,BÁL 2009!