Menu   úvod
  dokumenty YCVP
  aktuálně
  stalo se
  kalendář akcí
  příjezd na Vranov
  orientační plánek pláže
  galerie lodí
  bazar
  informační materiály
  seznam námořních plaveb
  kontakt
  video kanál
  odkazy

 

 
archiv:       v roce 2020     v roce 2019     v roce 2018     v roce 2017     v roce 2016     v roce 2015     v roce 2014     v roce 2013     v roce 2012     v roce 2011     v roce 2010     v roce 2009     v roce 2008     v roce 2007     v roce 2006     v roce 2005     v roce 2004     v roce 2003     v roce 2002     v roce 2001 a driv
Události roku 2011
       

 
PF 2012


MAXUS 28 na Vranově
Na Vranovské přehradě se opět bude prohánět další unikát.
Když jsem se před nedávnem loučil s jachtou Lady, v závěru jsem napsal: .."jak znám Fredy, přemýšlí o nové vranovské krásce". Netušil jsem, jak rychle dojde na moje slova. Fredy s Věrou se totiž, po dobrých zkušenostech s výrobcem luxusních jachet Northmanem, rozjeli znovu do oblasti Mazurských jezer a tentokrát nic neponechali náhodě. Ubytovali se v hotelu Vodník v Gyzicku a 4 dny se věnovali prohlídce nabízených lodí.
Rozhodli se tentokrát pro typ "MAXUS 28"- (8,50m, 3000kg, 38m2 plachet) dlouhou jachtu, opět luxusně vybavenou, nově postavenou v loděnici Northman.
Bylo to náročné, ale vyplatilo se. Po 14 dnech hoši od Northmana přivezli Maxuse do Znojma, kde bude čekat na jaro a na Vranovskou přehradu.


Silvestrovská plavba
Letošní umírněná zima nám dává možnost prožít na vodě chvíle, které se s velkou pravděpodobností, tak často opakovat nebudou.
Dokládají to plavby našich členů, od Adventu až po Silvestrovskou plavbu. Z fotogalerie MGr. Emanuela Briestenského, je ta zima přímo cítit. Na dobré náladě účastníků se to však nijak neprojevilo.
Vydařená akce byla současně stylovým rozloučením se starým rokem, kdy si účastníci popřáli:
" ŠŤASTNÝ A VESELÝ ROK 2012, PROŽITÝ VE ZDRAVÍ A V POHODĚ! "


Další Adventní plavba
K rybářům na Vranovské přehradě a skalním chatařům, se opět přidali i jachtaři z Jachtklubu Vranovská přehrada. S námořní plachetnicí "Dory" a s hořící svíčkou na palubě, se v neděli vydali na adventní plavbu.
Ve vyhřáté kajutě se vařil grog a čaj a došlo i na svařené víno.
Jak prozradil kapitán "Dory" Jan Pátý, chtěli by otužilí členové jachtklubu zapálit na palubě plachetnice i poslední adventní svíčku.


Jachting v zimě
Několik posledních mohykánů si v neděli udělalo radost a vypravilo se na adventní plavbu. První adventní neděle. A tak, zatímco u nás ve Znojmě bys psa nevyhnal, nad Vranovským jezerem se klenula modrá obloha, prozářená zimním sluncem.
Jachtaři z YCVP vypluli s námořní plachetnicí "Dory" na zimní plavbu a ve vyhřáté kabině lodě, zapálili první adventní svíčku. Tu pravou námořnickou atmosféru navodilo svařené víno, teplý čaj a kapitánský štrůdl. Byl to zážitek, na který se dlouho nezapomíná!
Na jezeře byla letos první z plachetnic našeho YC "Dory" Honzy Pátého a taky jako poslední z lodí YCVP jezero opustí. Ještě předtím ji i její posádku, však čekají další 3 plavby-3 adventní svíčky.
Poté, co Dory přistála u mola, rozloučili se přítomní s vodou jezera. Nejmladší, Roman Kulíšek s pomocí svého dědy – viceprezidenta klubu, otočil stříbrným klíčem, zamknul symbolicky přehradu a ukončil vydařenou sezónu 2011.
Skončilo nádherné babí léto, kterého jsme se nemohli nabažit. Opět je za námi jedna jachtařská sezóna bohatá na překrásné zážitky a plni vzpomínek, dáme odpočinout zazimovaným jachtám.

poznámka: Za pozornost stojí porovnání loňské akce Advent 2010 (na našem videokanálu) s touto zimní plavbou. Obě akce dělí 1 rok. Loni o adventu již bylo vše, jachtklub i pláž, pod silnou vrstvou sněhu.


Jachtařský maškarní bál 2012
Náš "Jachtařský námořnický bál", se bude v únoru 2012 konat v nových prostorách. Z akce našeho YCVP, se stane společná událost obou znojemských jachtklubů.
Dne 18.února 2012, uspořádají společně jacht klub Vranovská přehrada s jacht klubem Znojmo, akci s původním názvem, v novém prostředí hotelu Prestige na Gagarinově ulici.
Účast členů obou jachklubů sama o sobě znamená zvýšený zájem o místa ve vinárně "U krále Jana", kde se bude bál konat. Ve vinárně hotelu je omezený počet míst a proto asi nebude od věci, se zajímat už nyní, o zamluvení míst u stolů.
Vstupné na akci je 350 kč. V ceně je večeře a láhev vína (0,75l), obé s možností výběru.
Pro mimoznojemské hotel Prestige nabízí nocleh (pro tuto akci za zvýhodněnou cenu, za osobu kolem 500 Kč).
Více informací o akci lze získat na:
Za YCVP: - MVDr Ladislav Kulíšek- mob: 6030785756, mail: lkulisek@club34.cz - Karel Bula:mob: 602596452, mail: bulakarel@seznam.cz

Za YCZN:
- Ing. Roman Bradáč- mob: 722 676 881, mail: r.bradac@setnam.cz
- Miloš Holub: mob: 777 222 047, mail:elvyz@volny.cz


Loučení s Lady
Před třemi roky se na jezeře Vranovské přehrady začala prohánět kajutová plachetnice Lady, jejíž kapitán Alfred "Fredy" Jeřábek, patří k nejzkušenějším vranovským skipperům. Jeho první kajutovkou byla 8,3 m dlouhá, celohliníková "My Lady", s kterou teď plují bratři Karel a Pavel Bulovi.
Kajutovou plachetnici si Fredy vyhlédl na internetu ( Rhodos 940 ) v zimě 2009 a posléze si pro ni dojel až ke vzdáleným Mazurským jezerům. Jeho Rhodos 940 urazil 1 000 km, nežli spočinul na hladině Vranovské přehrady se jménem "Lady".
V tom okamžiku se Lady stala ozdobou vranovské flotily kajutových lodí. Po jezeře se dnes prohání 25 kajutovek, mezi nimiž je Lady nepřehlédnutelná. Nejen svou délkou (9,40m), ale především luxusním vybavením je naprostým unikátem na Vranovské přehradě (váha 3500kg a 40 čtv.m. plachet).
Mýlil by se ovšem každý, kdo by si myslel, že Fredy s Lady bude "jenom machrovat". Pravidelně se zúčastňoval našich regat, v nichž se umisťoval "na špici".
Tím více nás překvapila zpráva, že letos na podzim půjde Lady "do světa" (rozuměj, prodává se). Kupce si našla na Slapech.
A Fredy? Jak ho znám, už přemýšlí o další "vranovské krásce".
Mazury-Znojmo.
Lady po 1000 km jízdy.
Lady se dočkala, je na Vranovské přehradě.
posádku Lady tvoří
Fredy a Věra.
luxusní salon
hosté na Lady
Zde se ještě Lady předvádí..
 
..ale tady už opouští Vranovskou přehradu
 


Revize kotev
Po dvou letech provozu mola, jsme požádali potápěče-profesionála Lubomíra Vaňka a jeho návodčího Emila Svobodu, o revizi kotev jistících stabilitu kotevních boxů. Že se nebude jednat o snadný úkol, jsme tušili. Kotvy totiž drží, po dva roky, nejen samotné plovoucí molo, ale taky u něj kotví 12 kajutových jachet našich členů. Předpokládali jsme. že kotvy budou zaryté ve dně a jejich přemístění, kvůli nízké hladině vody, bude problém. Jak je i ze snímků patrné, byla to jejich obrovská váha (každá váží 360 kg), která je fixovala na místě. Po dvou hodinách (teplota vody 12°C), bylo hotovo. Na kotvy byla navázána velká oka, která umožní jejich odtažení do jezera.
Jak se vyjádřil Luboš Vaněk: "Hotovo! A fotky k nahlédnutí jako důkaz".
Lubošovi i Emilovi DÍKY!

Naše molo má svého strážce i pod hladinou.
Štika focena makrem ze vzdálenosti 30 cm.

..a zde je Luboš v "plné polní ",
při jiné náročné akci.


Podzim je tady!
Po parádním "babím létu", přišel podzim i na naši přehradu. Lodě, pohupující se na hladině, již většinou jsou vytažené, mola volná. Je tedy čas na trochu vzpomínání a bilancování. Vše co bylo naplánováno, bylo splněno na 100%.
Zima může přijít.

Letošní babí léto fotil na přehradě Ivan "Vlk" Urbánek

Podzim v YCVP od Honzy Pátého

Honza Pátý ve svých kolážích, sestavených ze snímků MGr. Emanuela Briestenského a Luboše Marušíka, dokumentuje letošní dění v YC a naši sportovní činnost.

Letos jsme skončili!
PŘEHRADO, NA JAŘE, NASHLEDANOU!


Transat 6.50
25. září odstartoval ve francouzském přístavu La Rochelle, závod osamělých jachtařů Transat 6.50-2011. Jachtaři, jichž je 84, mají před sebou cca 4200 nm plavby napříč Atlantikem a skončí v brazilském přístavu Salvador deBahia.
Účastní se ho také náš jachtař Milan Koláček na 6.5 0m dlouhé jachtě Gaben - Follow Me, kterou si sám postavil, za použití unikátní technlogie. Sám o své lodi říká: "Na rozdíl od soupeřů jsem použil materiály a technologie, které se objevují na nejdražších závodních lodích pro Volvo Ocean Race či Americký pohár. Jde o přednasycenou karbonovou tkaninu – prepreg – a kevlarovou voštinu nomex. Stavba trvala více než tři tisíce hodin. Konstrukce je lehčí a tužší. Loď je jednou z nejrychlejších v celém závodním poli. Soupeři používají většinou klasickou karbonovou tkaninu a místo voštiny levnější pěnu Airex nebo Herex".
A jeho návod na úspěch?-"Nespat a jet na plný plyn!"

..z tisku / 16.10.2011:
Milan po startu zamířil dále na jihovýchod než většina startovního pole. Při prvním hlášení poloh plul na 16. místě, následně se posunul na místo 7. a nyní je již dokonce třetí. Pluje stejnou trasou, jako druhý z první etapy David Raison. Raison je rychlejší než Milan, ale náš favorit je v tuto chvíli jediným, kdo s ním dokáže držet krok.
Všechny lodě plují v pasátu, rychlost větru se pohybuje kolem 15 uzlů. Milanova rychlost se drží mezi 9 a 10 uzly.
První vážnou překážkou bude plavba kolem Kanárských ostrovů. Ostrovy vrhají dlouhé větrné stíny, mezi nimi jsou zase výrazné akcelerační zóny. Bezpečnou volbou je plavba západně od souostroví, Milan se však může rozhodnout zariskovat a vplout do akcelerační zóny západně od Tenerife. Zde by bylo možné plout více k západu a dostat se na druhou stranu rhumb line.
Dne 27. října je na prvním místě stále David Raison, který má do cíle 622 nm. Druhý je Thomas Normand, který má na prvního ztrátu 80 nm. Náš Milan Koláček je na 12 pozici, se ztrátou 425 nm na Raisona.
Pozice lodí je zde: http://tracking.transat650.net/carte/etape-1.html
Aktuality ze závodu jsou na stránkách Milana Koláčka: http://www.milan-transat.eu


..a další z profesí!
Jak je vidět, skutečně v našem YC umíme všechno! Důkaz o tom,že i výroba a instalace stínící techniky (v tomto případě nezvykle velká markýza), nám nedělá problém, je na snímcích MGr. E. Briestenského.
To se nám to bude na terase příjemně hodovat!


Znojmáci jsou mistry!
Ve dnech 22.-25. září se konalo, v Praze na Vltavě, Mistrovství republiky kajutových lodí. Z jachtklubu Znojmo (naši sousedé na Vranovské přehradě), se ho zúčastnily dvě lodě.
Mistry ČR v obou kategoriích, se stali členové YCZN, Eda Procházka a Igor Štěrba.
Podrobnosti na http://www.yachtmen.cz/
Blahopřejeme!


Adrenalínová tečka za letošní sezonou
11 kajutovek YCVP a motorák "Vanity" se skiperem B. Eratem se vydalo na společnou plavbu "Porsche cup" na Bítov. Počáteční pohoda se ovšem velice rychle změnila v adrenalinový zážitek.
Ještě v poledne bylo 30°C a vitr do 5m/s. Již za dvě hodiny nato, se začalo ochlazovat a vítr neustále sílil. Nad jezerem se spoustou plachetnic (současně probíhala populární "Gagan regata" sousedního YCZN), přecházela studená fronta. Před poryvovým větrem se celá naše flotila, po 15ti kilometrové plavbě, spěchala ukrýt do Chvalatické zátoky, doufajíc, že se vítr uklidní.
Nestalo se tak! Naopak!
Neustále sílící vítr, nedávající naději na zlepšení, zúčastněné přinutil k zpáteční cestě. Na zrefované plachty a s "kapesníkem" z kosatek namotaných na rolfocích, se jachty probíjely zpět na jezero, s větrem 12-15m/s v zádech.
Plavba zpět trvala rekordně krátkou dobu. Na jezeře, v bezpečí přístavu YCVP, jsme byli za 40 MINUT!
Fotogalerie Luboše Marušíka vystihuje počáteční pohodu.
Organizovaný mumraj na břehu i na molu pod naším novým jachtklubem je ZDE.
Autorem všech fotek z Porsche Cupu je Jirka Nevoral.


Prázdninový vítr 2011
Na 6.-7. srpna jsme připravili 10.ročník regaty "Prázdninový vítr". Touto akcí každoročně končíme jachtařskou část naší činnosti. V sobotu dopoledne jsme si dali dostaveníčko v novém jachtklubu, ale vytrvalý lijavec nám dlouho nedával šanci. Nakonec byl liják vystřídán beznadějnou flautou. Nic se proti tomu nedá dělat ani pojistit se nemůžeme!
Řešení ovšem našel Honza Pátý. Jeho lékem na pochmurnou náladu v mužstvu, byla společná plavba. Tentokrát ovšem měla za kapitána lodní trio (dvě kytary a mandolínu ), které bravurně ovládali Pavel Karšulín a Láďa Kulíšek s Karlem Bulou.
A tak se, za dobré nálady, sušila mokrá výstroj a mírný vánek, který se nakonec vzal bůhví kde, nás nakonec doprovodil zpátky, až ke hrázi Vranovské přehrady.
Ten snímek soumraku v GALERII LUBOŠE MARUŠÍKA , vznikl právě zde!
Jelikož noc byla ještě mladá, pomohli jsme jí zestárnout.
V neděli, druhý den regaty, se nám podařilo odjet (protrápit se), do cíle jediné rozjížďky.
Bylo dobojováno, konec dobrý,všechno dobré!


Výsledky regaty:
-1 / CRYSTAL II...Ing. Miroslav Švéda, Miroslav Švéda ml.
-2 / HUNTER... .Ing. Petr Zeman, Antonín Hadroušek
-3 / MALIBU... .Ing. Pavel Karšulín, Bc Petr Karšulín
-4 / LADY... .Alfred Jeřábek, Věra Nováková
-5 / MY LADY... Karel Bula
-6 / POLÁRKA....Michal Svitok
-7 / DORY... ..Jan Pátý
-8 / VEGA... ..Miroslav Klein

Pro letošek je tedy dobojováno. Výslednou aktivitu zúčastněných, po 3 uskutečněných regatách, je možno zjistit v následující tabulce (viz níže).


PORSCHE CUP
Dne 27. srpna uspořádáme PORSCHE CUP. Začátek ve 14 hod.
Po akci se bude pořádat "Námořnický banket". Narozeninová oslava zúčastněných kapitánů a jejich posádek.


Přehled aktivity 2011
V letošním roce jsme si stanovili kriteria, která nám umožní objektivně zhodnotit aktivitu posádek našeho YC.
Po třech regatách vypadá žebříček výkonnosti kapitánů / kormidelníků YCVP takto:
1./..Veronica - Petr Kuča, Kamil Holub ( 946 + 2202 + 0) = 3148
2./..Lady - Alfred Jeřábek, Věra Nováková ( 469 + 1600 + 499) = 2568
3./..Hunter - Ing. Petr Zeman, Antonín Hadroušek ( 0 + 1248 + 800) = 2048
4./..Malibu - Ing. Pavel Karšulín, Marie Karšulínová ( 645 + 646 + 624) = 1915
5./..My Lady - Karel Bula, Pavel Bula ( 0 + 998 + 402) = 1400
6./..Vega - Miroslav Klein, MGr. Emanuel Briestenský ( 344 + 804 + 198) = 1346
7./..Crystal II - Ing. Miroslav Švéda, Ilona Kazdová ( 0 + 202 + 1101) = 1303
8./..Polárka - Michal Svitok, Piotr Wrona ( 247 + 512 +323) = 1082
9./..Dory - Jan Pátý ( 168 + 396 + 256) = 820
10./..Astra - Emil Svoboda, Alois Hnilo ( 0 + 296 + 124) = 420
11./..Tormenta - Karel Komenda,Luboš Marušík ( 101 + 0 + 124) = 225
"Prázdninovým větrem" skončila naše jachetní sezóna 2011. Výsledky jsou konečné. Všem, kteří se zúčastnili, patří uznání za jejich příkladnou iniciativu.


Modrá Stuha Vranovské přehrady
Náš YC uspořádal ve dnech 16.-17. července, již 10. ročník populární regaty MS Vranovské přehrady. Když jsem kamarádům z jachtklubu rozesílal pozvánky na tuto klubovou akci,vybízel jsem je k co největší účasti větou: "Těším se,že s velkou skupinou z vás,si v neděli po regatě řekneme, byl jsem při tom,užil jsem si to!"! Současně přikládal k pozvánce Láďa Kulíšek dovětek:" Přijďte! Zlatým hřebem večera bude VVVH!
Regaty se zúčastnilo rekordních 10 turistických kajutovek z YCVP a 3 regatové speciály od sousedů,z jachtklubu YCZN. Vzhledem k větru-nevětru,nebyl v sobotu důvod spěchat.Po nástupu v 10 hod,na němž se účastníci od rozhodčího Tondy Hadrouška dozvěděli všechno nutné,co potřebovali vědět k tomu,aby se ve 3 rozjížďkách popasovali o titul nejrychlejší lodě YCVP na letošní rok,byl start odložen pro bezvětří.
Až v 11,45hod. bylo hromadně odstartováno a lodě se vydaly na 15 km dlouhou plavbu nahoru k Chvalatické zátoce.
Rozhodnutí o hození otočné bóje kdekoliv na trati bylo vyvolané nestabilním větrem a ukázalo se být prozíravým řešením. Otočnou bóji míjely lodě 1 km za čerpačkou.
Zpáteční plavba,jak se vyjádřila Věrka Nováková z jachty LADY (Rhodos 940), "byla opravdu na mrtvici". Neustálé získávání a hned poté ztráta výhod a pozic dala všem, především psychicky, zabrat. Mimoděk jsme si vzpomněli na minulou regatu,kde jsme si užili větru a zimy vrchovatě. I při zkrácení tratě trval návrat supermanům z YCZN, 2 hod 40 min. První kajutovka YCVP,jachta LADY, proplula cílem za 3 hod.10 min. Přestávka na oběd byla spíš vynucená flautou (bezvětřím),než pocitem hladu.
Ve snaze odjet ještě jednu sobotní rozjížďku, poslal rozhodčí Tonda Hadroušek lodě na trať ještě v 17 hod. Trať na jezeře byla naším tradičním karuselem,vymezeným bójemi u hráze a v Sokolské zátoce. Ve dvou kolech,měla opět, úctyhodných, 12 km. První,minitoner ALTER EGO projel cílem v 18 hod23min.
První kajutovka YCVP,VERONICA (ATOL 540),
v 18 hod 45 min. První den regaty skončil průjezdem POLÁRKY ( HUNTER EVROPA ), v 19 hod 30 min.). Za rekordně krátkou dobu byly plachty stažené a jachty vyvázané v boxech. Důvodem také mohla být zvědavost,co vlastně ona záhadná Láďova zkratka,znamená.Vůně linoucí se až na molo napovídala a vzápětí nám to se smíchem vysvětlil sám autor: "VVVH -Velkolepé Vaření Vepřové Hlavy ", (mistrovský kousek kuchaře Luboše Marušíka ) a soudek piva od novopečeného majitele lodě HUNTER 600, Ing. Petra Zemana z Jihlavy. Obojí bylo výborné! Naše mlaskání při jídle muselo být slyšet až ve Štičí zátoce ! Dárcům díky!
Objevem sobotního večírku,pak byl prezident YC, Karel Bula, který se stejnou jistotou s jakou vedl svoji MY LADY ( ZETON 830 ), si poradil se svou mandolínou a společně s Karšulínovými hrajícími na kytaru,se postarali o perfektní zábavu.
Ovšem, svoje funkcionáře si na regatách ctíme, takže při popůlnočních slovech ředitele letošní Modré Stuhy, "Emánka" Briestenského: "Dámy a pánové,čas pokročil,jde se spát! Zítra musíme být fit!",nikdo neprotestoval.
Nedělní ráno bylo jak malované.Ovšem, pro nás nepoužitelné! Beznadějná flauta! Všichni jsme doufali,že se vyplní odhad místního znalce Fredy Jeřábka,že v 11 hod bude foukat.Potvrdilo se, že na odhady větru je machr.Ono tomu tak skutečně bylo! V 10,45 hod,bylo odstartováno. Se změnou směru větru o 180° na JZ,začal foukat nádherný, pravidelný vítr, 6-8 m/s. Skutečná větrná hitparáda! Tato poslední rozjížďka nám bohatě vynahradila sobotní trápení na vodě.
Video z tého regaty můžete shlédnout na prezentaci Honzy Pátého na picasu.


Výsledky Modré Stuhy 2011
regatové speciály:
-1/ TRITON... Jan Vitoň, Jiří Tunka ( YCZN )
-2/ ALTER EGO...Bobuš David, Petr Bartošek ( YCZN )
-3/ SNOWY II...Marek Podolský,Tomáš Huss ( YCZN )

kajutové turistické lodě:
-1/ VERONICA... Petr Kuča, Kamil Holub ( YCVP,neregist.)
-2/ LADY...Alfred Jeřábek,Věra Nováková ( YCVP )
-3/ HUNTER 600...Ing. Petr Zeman, Antonín Hadroušek ( YCVP )
-4/ MY LADY...Karel Bula, Pavel Bula, MVDr Láďa Kulíšek ( YCVP )
-5/ MALIBU...Ing. Pavel Karšulín, Marie Karšulínová ( YCVP )
-6 POLÁRKA...Michal Svitok, Piotr Wrana ( YCVP, YC Krakow )
-7/ VEGA...Miroslav Klein, MGr. Emanuel Briestenský ( YCVP )
-8/ ASTRA...Emil Svoboda, Alois Hnilo ( YCVP )
-9/ CRYSTAL II...Ing. Miroslav Švéda, Ilona Kazdová ( YCVP, neregist.)
-10/ TORMENTA...Karel Komenda, Karel Komenda ml. ( YCVP ).

DRŽITELKOU MODRÉ STUHY VRANOVSKÉ PŘEHRADY 2011,SE STÁVÁ LOĎ "VERONICA" s posádkou: PETR KUČA a KAMIL HOLUB.
TATO POSÁDKA VEDE NEJRYCHLEJŠÍ KAJUTOVKU YCVP V LETOŠNÍ SEZONĚ.
!! BLAHOPŘEJEME !!

PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM: Díky patří našemu generálnímu sponzorovi fi. EXCALIBUR CITY.
Dále B. Eratovi a Renatě Coufalové za technickou pomoc,startérskou činnost, cílovou aktivitu a poskytnutí motoráku VANITY rozhodčímu Tondovi Hadrouškovi.

Naší poslední akcí bude "PORSCHE CUP"
Proběhne 27 srpna.


Láďa Kulíšek se svou zhmotnělou zkratkou:
VVVH-Velkolepé Vaření Vepřové Hlavy


Excalibur City Cup
Ve dnech 2.-3.července,pořádal náš YC,již 4.ročník populární jachtařské regaty,jejimž sponzorem byla fi. Excalibur City.Letos jsme se ale těšili nejen na jachting,ale také na první akci v prostředí nového jachtklubu.
V sobotu v 11.hod,přivítal ředitel regaty Michal Svitok,posádky 10 kajutových plachetnic,které se nezalekly nepřízně počasí a "daly se na vojnu".Předpověď počasí Windguru avizovala srážky a vítr v nárazech až 15 m/s (více jak 40 km/hod),což je pro kajutovky,většinou s bohatým plachtovím,skutečný nářez! Ve 12 hod,bylo odstartováno a rozhodčí Tonda Hadroušek je poslal na 12 km dlouhou trať,vytyčenou na přehradním jezeře.Trať ve tvaru karuselu měla 2 kola a dokonale prověřila schopnosti posádek.Mezi námi vynikaly 3 špičkové posádky sousedního jachtklubu.Eda Procházka (loňský mistr ČR v kajutovkách) s Jiřím Tunkem,Honza Vitoň /zkušený vranovský skipper) se svou posádkou na "Café 24" a mladíci Bobuš David a Jan Procházka s minitonerem "Alter Ego",kteří s nimi,bez nejmenšího respektu,sváděli vyrovnané souboje ve vřícím kotli vranovské přehrady.Ani kajutovky YCVP se ovšem nedaly přehlédnout.Štika našich YCVP regat,Petr Kuča s kosatníkem Kamilem Holubem na "Atolu",který dojížděl na čtvrtém místě za regatovými speciály YCZN,"Malibu" s rodinnou posádkou ing Pavel Karšulín se synem Petrem,kteří se riskantní plavbou posouvali v pořadí. "Piruetu",po nárazu větru současně ze dvou stran předvedla "Tormenta" Karla Komendy s Lubošem Marušíkem,čímž vyděsili svatebčany na "Viktorii",právě proplouvající okolo nich."Dory" Honzy Pátého,byla znevýhodněna svou váhou,(jde o plnomořskou plachetnici),přesto kroužil po jezeře a všem nám tak předvedl "sólo pro jednoho muže".Stejnou dávku odvahy předvedl i Michal Svitok,který se svou "Polárkou",až do okamžiku než zlomil vratipeň,držel krok s předními.S jistotou vedl svou loď i Mirek Klein s kosatníkem Emanuelem Briestenským,který i v této situaci dokázal pořizovat fotky,které vidíte v GALERII. Nejtvrdší podmínky pak byly ve druhé rozjížďce,kdy vítr dosahoval 14-17m/s.O svou genu,na poslední stoupačce před cílem,přišla "Dory".Vítr z ní udělal cáry.Utržený výtah geny připravil i "Lady", s rodinnou posádkou Fredy Jeřábek se synem o lepší umístění.Vytržené kování otěží,"znehybnilo " "Tormentu". V 16,45 hod bylo dobojováno.Po dvou odjetých rozjížďkách,byla regata přerušena a poslední,třetí rozjížďka,byla přesunuta na neděli.Posádka "Vanity" (našeho záchranného člunu vedeného B. Eratem),Renata Coufalová a Tonda Hadroušek,po 5 hodinách na vodě,už také "mlela z posledního".Měli jsme toho všichni plné zuby a únava se přihlásila o slovo.Večer v nové klubovně,nám nebylo moc do řečí a nebýt manželů Karšulínových,zábava by nejspíš usnula společně s námi.
Až kytara ing. Pavla Karšulína nás probrala z letargie.Staré trampské písničky,stejně jako Nedvědi či Lenk,nás dokázali spolehlivě vzpružit.Obrovským překvapením bylo pro nás všechny zjištění,že Pavlova manželka je excelentní kytaristkou s nekonečným repertoárem překrásných písniček.Večírek končil po půlnoci povelem ředitele regaty Michala Svitoka:"jde se spát,zítra nás opět čeká pěkná mela!"
V neděli jsme se probudili do deště a 12°C zimy.V takovýchto podmínkách jsme si odhlasovali zakončení regaty.

Výsledky Excalibur City Cup 2011
-regatové speciály:
.1./ SNOWY (Eda Procházka,Jiří Tunka-oba YCZN)
.2./ ALTER EGO (Jan Procházka,Bobuš David-oba YCZN)
.3./ TRITON (Jan Vitoň,Roman Vitoň-oba YCZN).

-turistické lodě:
.1./ BROTHER (Petr Kuča,Kamil Holub-oba YCVP)
.2./ MALIBU (ing.Pavel Karšulín se synem Petrem-oba YCVP)
.3./ LADY (Fredy Jeřábek se synem Alfredem)
.4./ VEGA (Mirek Klein,MGr Emanuel Briestenský-oba YCVP)
.5./ DORY (Jan Pátý-YCVP)
.6./ TORMENTA (Karel Komenda,Luboš Marušík-oba YCVP).
.7./ POLÁRKA (Michal Svitok-YCVP).
PODĚKOVÁNÍ "SOS -VANITY":
Za plné nasazení při zajišťění regaty jak po stránce technické (vytýčení na začátku a likvidace tratě po regatě),tak i při poskytnutí člunu "VANITY" pro rozhodčího Tondy Hadrouška,děkujeme skipperovi motoráku "VANITY" Bohoušovi Eratovi a Renatě Coufalové.

Příští naší klubovou akcí je Excalibur City Modrá Stuha Vranovské přehrady.Na 16.a 17.července zvema všechny,včetně chatařů!
Extra zveme naše sousedy u vody,jachtaře z YCZN! V této regatě chceme poprvé použít "typového hendykepu".TH je koeficient přidělený každé lodi (dle její délky,výbavy a oplachtění),kterým se vynásobí dosažený čas,což zvýší šanci na umístění i pro menší lodě.

Průběh závodu zdokumentoval ve svém videu i Honza Pátý


Čardáš na Balatoně
V neděli se na Vranovské přehradě ,stali znojemští jachtaři Igor Štěrba a Libor Sluka mistry ČR 2011 ve třídě "Star". Na Vranově přitom byly,podle vyjádření aktérů,ideální větrné podmínky.Vítr,v poryvech až 12 m/s,s typicky vranovskou nevyzpytatelností,dělal z 10 rozjížděk ruletu,z níž vytěžili nejvíc jmenovaní.
Jachtařské regaty se ovšem pořádají i za mnohem tvrdších podmínek,než byly ty vranovské.
Vzpomínám na dva roky starý dopis,který jsem dostal od,taky znojmáka,Jirky Fetterleho /ml.Popisuje v něm průběh ME třídy "Star" v r.2009 v Maďarsku,kterého se zúčastnil jako kosatník Igora Štěrby.
A fotky,které k dopisu přiložil,jsou nejvýmluvnější!

-Ahoj.Tondo!
Posíláme fotky z prvního dne z ME na Balatonu.
Dnes ráno si 5 posádek řeklo: "Stěžňům zdar !!!"
My jsme jen ohnuli kormidelní páku do pravého úhlu a proto jsme taky,bohužel,nedojeli.
Vítr dosahoval rychlosti 60 km/hod = 18 m/s, na STARA peklo, dojelo jen 24 lodí z celkově 47 přihlášených.
Ráno to zprvu vypadalo úplně skvěle, foukal střední,severní vítr a i předpověď udávala maximálně 4 uzle (7-8m/s),což by nám absolutně vyhovovalo.Ale už při vytahování plachet jsme nabyli přesvědčení, že předpověd je asi "trošičku" vedle.
Po vytažení hlavní plachty nám začaly odpadávat čísla a to pozor !!, z obou stran,tak si asi dokážeš představit, co to udělá se stádem divokých Starů, při odjezdu od jednoho mola.Posílám ti pár fotek, které vyjadřují podstatně více, než-li moje slova.
-p.s.Věděl jsi,že i v marině se dá jezdit ve skluzu?
-Podívej se na fotky a máš důkaz!
Jirka Fetterle


Mistrovství ČR..
..s mezinárodní účastí, pořádal YCZN ve dnech 24 - 26. června, na Vranovské přehradě.
A Honza Pátý opět byl u toho. Jako jachtař (v mládí, se svým bratrem Petrem na Staru závodili), se zaměřuje především na plachetnice na vodě.
Pro více běž na autorovu prezentaci na Picassu.


Sousedé pořádali
Naši sousedé u vody, jachtklub Znojmo, pořádali ve dnech 18-19. června svou, již tradiční, regatu "Moravia Cup".
Vydařenou událost zachytil na svém videu Honza Pátý z YCVP. A jak vidno, bylo na přehradě,opravdu rušno!
Pro video běž na autorovu prezentaci na Picassu!


S Excaliburem na vodě
Na den dětí uspořádal náš YC,díky sponzoringu fi.Excalibur City,již 2.ročník akce nazvané "S Excaliburem na vodě".
Do nového jachtklubu přišly děti v doprovodu rodičů,aby si užily vydařeného dne u vody,plného zábavy,her a projížděk na plachetnicích členů YCVP.Ty pochopitelně táhly nejvíc."Dory" Honzy Pátého vybavená na oceán, byla v neustálém obležení jak dětí,tak i jejich rodičů! Zaujal i radiem řízený model plachetnice Emila Svobody,či ukázka vybavení a činnosti potápěče Luboše Vaňka.Svoje kouzlo ovšem měl i nafukovací,skákací hrad,který poskytla Poštovní spořitelna,stejně jako občerstvení které ocenili jak děti,tak jejich rodiče.
A odměna pro organizátory? Tou byly rozzářené oči malých jachtařů!
více záběrů ve fotogalerii Luboše Marušíka


Z popelky na princeznu..
..se změnila,po mnoha měsíčním úsilí základna YCVP pod Vojenskou zotavovnou. O změně bylo rozhodnuto na Valné hromadě YCVP v lednu. Ta určila, že celková modernizace jachtklubu je nezbytná.
Už od února se parta kolem Ládi Kulíška a Karla Buly dávala dohromady. Byli to oni, kteří celou akci dovedli zdárně do konce!
Obrovské nadšení členů a jasná vize vedení YC, nakonec byla proměněna ve skutečnost.
Z plácku s maringotkou, se místo změnilo změnilo po všech stránkách. Přibyla luxusní klubovna, rozvody vody, proběhla elektrifikace YC, vybudovalo se hygienické zázemí. Pro kajutové lodě našich členů přibylo,u dvou nových mol,24 kotevních míst.
Vše se stihlo,vše je připraveno!
Celou etapu mapuje náš foto seriál a články (viz příspěvky staršího data).


Pod Cornštejnem tam je krásně..
..tam se bezva stanuje...Stará trempská písnička sice mluví o "Vranclu",ale své kouzlo má nejen jezero Vranovské přehrady.Jak vidno z fotek Ládě Kulíška,je i na Bítově,pod Cornštejnem,pěkně našlapáno! Napravo je Kulíškovo molo,nalevo Frimel.Na dalším snímku je Omicron-Marine a naproti "Beránka".
V létě si tam jistě,se svýni plachetnicemi, rádi vyrazíme!


Dětský den-s EXCALIBUREM na vodě
Po loňské,úspěšné a po všech stránkách vydařené akci,se opět děti můžou těšit na dobrodružství u vody,plavbu na plachetnicích,drobné soutěže a občerstvení.
To vše připravil náš jachtklub na sobotu 4.června,od 10-14 hod.
Zveme děti v doprovodu rodičů na,již 2.ročník,akce "S Excaliburem na vodě".
Dalším sponzorem,který oceňuje dynamiku rozvoje našeho YC,je "Poštovní spořitelna",která na Dětský den zajistila nafukovací hrad a zajistila občerstvení.Nafukovací hrad bude v místech nového mola,na němž se bude vstupovat na lodě,kroužící s dětmi po jezeře.Každý malý námořník,obdrží za účast tričko a diplom.Limonády a sladkosti budou k dispozici.Loni nám přálo i počasí.Přejme si,aby tomu tak bylo i letos!
Zveme všechny malé piráty a pirátky!
Těšíme se na Vás!
pro připomínku: záběry z loňska jsou zde

Upozornění!
Upozorňujeme návštěvníky na nutnost,odstavovat svá auta na parkovištích nad Vojenskou zotavovnou.
Na panelovou cestu pod Vojenskou zotavovnou a do prostoru obou jachtklubů,je veřejnosti vjezd zakázán!


Léto budiž pochváleno! ..
..a v YCVP dodávají:"Léto může začít s celou parádou!" Ve středu proběhla poslední kontrola nového mola,zda je všechno v pořádku.Doladily se poslední maličkosti,nasadila branka s provozním řádem a den nato,ve čtvrtek 26.května,už se mohl očekávat příjezd inspektorů ze SPS Přerov.Zájem o technické prohlídky plavidel byl obrovský a tak se celý den inspektoři doslova nezastavili.V naší nové klubovně měla paní Grommanová jistě důstojné místo k práci.Tým inspektorů konstatoval,že molo je vhodné k provozu.Tímto okamžikem jsme si mohli oddechnout.Slunné odpoledne a spokojennost všech účastníků řízení,byla velkou tečkou za vyčerpávající stavbou druhého mola.Skončila mnohaměsíční,často úmorná,práce mnohačlenné skupiny složené z řemeslníků a jachtařů.
Bez ohledu na soboty,neděle či svátky,"makalo" se od rána do večera.Organizaci prací měl "pod palcem" Láďa Kulíšek.
Prezident YCVP Karel Bula,vzkazuje: "JEŠTĚ JEDNOU SE SLUŠÍ VŠEM KDO VYTRVALE POMÁHALI A DRŽELI PALCE PODĚKOVAT! ODMĚNOU NÁM BUDE PROSTŘEDÍ,KTERÉ JE TEĎ,KONEČNĚ,NA ÚROVNI !".


Tečka za dílem
15 května došlo k akci která zakončila dvouměsíční, usilovnou práci partičky kolem Ládi Kulíška.
K původnímu molu pro kotvení lodí,přibylo další. Nové molo je stavebně kopií prvního, které se za rok provozu, plně osvědčilo. Od nynějška bude u obou mol kotvit více jak 20 kajutových plachetnic členů YCVP.Je to historicky největší počet kajutovek,který kdy na Vranovské přehradě byl.
Za pomoci parníku "Dyje", byly mnohametrákové kotvy Golemky uloženy tak, aby bezpečně zajišťovaly polohu nového mola.
Že to nebyl malý problém, dokládá fotogalerie.
Honza Pátý říká nakonec:"Kotvy jsou vyvezeny! Konec dobrý, všechno dobré!"


První máj na přehradě
Na Prvního máje byla vyhlášena v YCVP brigáda. Bohužel,předpověď špatného počasí, která na Moravském jadranu většinou neplatí se tentokrát potvrdila. Čarodějnice na mokrých košťetech odnesly brigádníky do pekel a mezi proudy deště dorazili jen ti kteří s nimi neobcovali - Karel Rynda, Láďa Kulíšek a já.. Bratři Bulové rozumně počkali až přestane pršet a také přiložili ruce k dílu.
Udělalo se kus práce. Uklidilo se dřevo a k vyvezení se připravily dvě velké kotvy z betonových pražců,zvané Golemky.Budou použity na zajištění nového mola YCVP. Kotevní manévr s nimi provede sestřička lodí, které byly před lety vyhnány z Vranovské přehrady.Po mnoha trampotách přijela do nového přístavu až z Balatonu..
Text i foto: Jan Pátý


První na jezeře byla "Dory"
Před měsícem zmizely zbytky ledu na Vranovské přehradě. Jako první letošní loď z flotily kajutových plachetnic YCVP, vyplula z přístavu jachtklubu Vranovská přehrada plachetnice Dory, lodních stavitelů bří. Pátých. Spouštění třítunové lodě po svážnici nebylo jednoduché, ale za asistence potápěčského instruktora Luboše Vaňka proběhlo bez problémů. Lodní výtah obsluhoval zkušený Miloš Holub, ze sousedního jachtklubu YCZN.
Šalupa "Dory", je postavena ve stylu rybářských lodí ze Severní Ameriky a Kanady a může nést bermudské, nebo gaflové oplachtění. Za jejím kormidlem budou stát Janové Pátí, otec a syn.
Více o "Dory" na videokanálu YCVP.


V pořadí třetí pracovní sobota v dubnu na základně YC
Nevídané pracovní nasazení, nevídané s porovnáním s minulými léty. Viceprezident Láďa Kulíšek (omlouvám se že neuvádím tituly) nám vzal prostor pro jarní únavu a nahradil to svými nápady. Většinu z toho, co je na základně nové, máme ve svých rukou a postupně se nám daří uvádět je k užitku. Metafora Honzy Pátého „Zrození nového mola“ platí i pro další prvky, které se postupně na naší základně „rodí jako v vody“. Nezasvěcení nestačí „zírat“, kde se to vše bere a tempo, které nasadil Láďa (jak mu říkáme) přináší své ovoce. Rýsuje se důstojné prostředí, kde se už brzy sejdeme nejen pracovně a všechny nedodělky by nás během léta pronásledovaly, proto to tempo.
Všichni účastníci akce se dokázali zaměstnat a postupně plnit úkoly, kterými nás viceprezident Láďa e-mailem oslovil. Bohužel, vše jsem nestihl zachytit objektivem svého aparátu, proto se to snažím napravit tímto přehledem:
      – Nejpočetnější skupina (viz foto) postupně kompletovala nové molo – stěžejní úkol – schází ještě bezpečné kotvy.
      – S Mirkem Kleinem jsme opatřili nátěrem opravený plovák, který Honza Pátý iniciativně v týdnu obrousil. Plovák jako poslední scházel do sestavy nového mola.
      – Míša Svitok odborně (a pěkně) vyspároval obklady kolem umyvadel sociální buňky. Modrásek, jak byl pojmenován, čeká už jenom na funkční spojení odpadů s jímkami.
      – Mirek Švéda & syn navíc instalovali venkovní zásuvku na „palubě“ MH.
      – Honza Pátý se synem, jen co dali na vodu Dory – letos je to první loď klubovní flotily na vodě –, instalovali vstupní branku na molo pod základnou, já ji opatřil modrým nátěrem.
      – Hoši z „rychlé roty“ zajistili provoz elektročlunu, pomáhali při montáži mola a nátěr klubovní pramice jim budiž rovněž přičten.
      – Kuchař Luboš Marušík nás na oběd pohostil výtečnou zelňačkou, kterou podle rodinného receptu připravila jeho manželka Maruška.
      – Bohužel, musím přiznat, že nás postihla nehoda. Zadní část MH byla částečně pod vodou vinou netěsnosti přívodu vody k umyvadlu. Bylo to v době, kdy byli všichni zaměstnáni mimo MH. Řešením této události se iniciativně ujal Míša Svitok, zajel domů pro speciální vysavač a spolu s Lubošem Marušíkem vodu odsáli.
Na závěr se zájemci za vykonanou práci odměnili krátkou projížďkou na Dory.

Celou akci tentokrát řídil Karel Bula. Láďa se omluvil pro neodkladné osobní záležitosti a navíc mu, shodou okolností, v noci skonal táta. Touto cestou mu za všechny kamarády vyslovuji naši upřímnou účast.

      Emanuel

Fotogalerie zde


Další pracovní sobota
Průběh a množství práce komentuje osoba nejpovolanější,viceprezident jachtklubu,Láďa Kulíšek.
" Byla to opravdu akce na doraz. Od rána až do 6 odpoledne, jsme se nezastavili".
Výčet prací vypovídá nejlíp o tempu,s jakým se naší členové do akce pustili!
- Zkompletované odpady a voda s elektrikou jsou v zemi.Dokonce v mobilhajmu teče horká voda!
- Dík patří i Edovi Procházkovi,za asistenci při montáži měření.
- Natřené plováky.Počasí nám přálo a sponzor Mirek Klein spočítal spotřebu speciální barvy na deci přesně.
- Výměnu plováků na mole č.1, jsme svěřili do rukou Honzy Pátého a Luboše Vaňka a udělali jsme dobře! Poradili si s tím na výbornou.
- Dovařila se terasa a hned dostala nový modrý nátěr. Její ranní obdivovatelé položili zpět podlážky a gumové profily.
- O všechny se příkladně postaral kuchař Luboš Marušík, který nikoho nenechal hlady a bez občerstvení. Byl PERFEKTNÍ!
- Na vodu jsme spustili elektročlun.
- Nakonec se vyměnil nástupní můstek a zavedla elektřina až k molu, na čemž si "mákla" partička s ing. Mirkem Švédou v čele.
"Podtrženo a sečteno", pokračuje Láďa: "Už 4. měsíc valíme naplno a fantazie o krásném jachtklubu na úrovni, se začíná měnit ve skutečnost!"
"Všem,kteří se vidí na fotkách, patří poděkování!"
"Vedení YCVP věří, že společně akci dotáhneme do konce. DÍKY!"

Těch pracovních sobot je skutečně celá "šňůra".Táhnou se už od Valné hromady YCVP, na konci ledna. Fotoprezentace Emanuela Briestenského z 9.dubna, vypovídá o té, v řadě, posledni!

p.s. Odpočívejte, neboť 16 až 17. dubna se bude montovat nové molo a to bude opět, bez přehánění, pěkná rasovina!

fotogalerie E. Briestenského


Podyjí a jachtaři?
Jistěže ano! Jako přesvědčení znojemští patrioti, cítíme přímo povinnost, na svých stránkách objevovat další a další krásy Podyjí a okolí Znojma.
Jejich věčnou krásu mistrovsky zachycuje ,na svých fotkách, Honza Pátý. Na videokanálu YCVP na YT (odkaz na něj je v našem menu), se o tom můžete přesvědčit i Vy!


Boot Tulln 2011
Jaro pro většinu členů YC Vranovská přehrada nezačíná prvním jarním dnem, ale návštěvou výstavy lodí v Tullnu.Ta letošní proběhla ve dnech 3.-6. března a pořadatel ji věnoval plavbě po Dunaji. Snad proto tam bylo více motorových lodí než obvykle.
Na své si ale přišli i jachtaři. Letošní výstavu navštívilo v několika skupinách 17 členů YCVP a prohlídku expozice skupinou znojemských jachtařů, K.Ryndy ,K. Komendy,J Pátého,L. Marušíka , Mirka Kleina a Alfreda Jeřábka dokládá fotogalerie Jana Pátého .
Na video kanálu YCVP,provází výstavou v Tullnu také digifon Jana Pátého, nazvaný "Expedice YCVP v Tullnu 2011".


Koláže Honzy Pátého
Zajímavé okamžiky z našich akcí,zachycuje nezvyklým způsobem Honza Pátý.Jeho koláže jsou důkazem,že členové YCVP umí a že jsou dobrou partou!
Pro všechna autorova videa běž na: "zobrazit galerii uživatele Jan Pátý".


Není to nádhera?
..a té práce! Náš jachtklub,sice plocha jako dlaň,ale po letošním jaru,bude naprosto k nepoznání!
Ke klubovně,kterou tvoří nový mobilhajm,přibyla nyní i terasa.Hnacím motorem naší,zatím poslední akce,bylo samozřejmě opět nadšení a výdrž! Po několika dnech práce,vznikla vyvýšená terasa kolem klubovny.Obrovský kus práce odvedli svářeč Karel Komenda. Tomu sekundovali:Jirka Nevoral,Michal Svitok,Luboš Marušík,Luboš Vaněk a Mirek Klein,doplněni o Honzy Pátého se synem Janem,MUDr Karlem Ryndem,bratry Bulovými,Lojzem Hnilem a MGr. Emanuelam Briestenským.Vše organizoval při pilné práci,MVDr. Láďa Kulíšek.
Zkrátka každý,bez rozdílu,přiložil ruku k dílu!

Láďa Kulíšek o akci říká:" I KDYŽ MÁLEM NĚKDY PADNE FACKA ,JSME JEDEN DOBRÝ,TVRDÝ,CHLAPSKÝ KOLEKTIV, KTERÝ NAKONEC NEDÁ DOPUSTIT JEDEN NA DRUHÉHO.PROTO NÁM TO TAK JDE A OSTATNÍ TIŠE ZÁVIDÍ."
Proto ještě jednou:"POCHVALME SE ZA ODVEDENOU PRÁCI!"
"OPRAVDU,JE ČÍM SE CHLUBIT!"

P.S. Teď už jen zábradlí a schodiště,přivařit stojky a zakapotovat boky "river boatu" a sezona v YCVP může začit!


Akce "kulový blesk"..
.. trochu jinak,než ve stejnojmenném filmu.Vše odstartovalo obrovské nadšení pro novou a dobrou věc.
V sobotu,19.února,,v opravdové amundsenově vánici,,začala akce,na jejímž konci měl náš nový mobilheim zaujmout své konečné místo v prostoru YCVP,pod Vojenskou zotavovnou.Především bylo nutno vyklidit prostor YC. Kolemjdoucí si ťukali na čelo ,když viděli jak vytahujeme jachty před areál YC.
Vskutku to připomínalo hemžení na jaře,při spouštění lodí na vodu.Zamrzlé jezero však dávalo tušit,že důvod bude,tentokrát jiný.
Parta chlapů,se poté pustila do rachoty.
Skutečně,nejen ze slušnosti,se patří poděkovat Karlu Bulovi,Michalu Svitokovi,Karlu Ryndovi.Zúčastnil se Honza Pátý se synem Janem,Karel Komenda,Freda Jeřábek s Věrkou Novákovou,Mirek Klein,Emanuel Briestenský,Emil Svoboda,Mirek Švéda.Ruce k dílu přiložili také Láďa Kulíšek,Alois Hnilo a náš angličan,Derek Brookes s Lubošem Marušíkem.Pořádně si mákli i dva kamarádi z "rychlé roty" Michal a Roman..
Fotogalerie dokládá,s jakým nasazením,si s problémem poradili i v tomto nečase!!
Mobilheim si našel sám to nejhezčí místo! A odměnou všem zůčastněným,byl panoramatický výhled na přístavní molo,z prostorného obýváku. K úplné spokojenosti přispěla i skutečnost.že vše funguje jak má, i světla svítí.
Máme nyní k dispozici obytnou plochu 4+KK,špičkově vybavenou,která nám bude sloužit jako nová klubovna,plně vyhovujícím požadavkům současnosti.
Navíc byla ještě upravena plocha před YCVP a založeny piloty na zpevnění břehu.
Pro promrzlé jachtaře bylo příjemnou tečkou za akcí,komfortní teplo z vestavěného plynového krbu,které ocenili všichni přítomní.
fotogalerie MGr. Emanuela Briestenského
fotogalerie Luboše Marušíka


Vybrali jsme dobře?
V pondělí se vypravil tým YCVP na obhlídku mobilheimu,jenž by měl nahradit maringotku,která léta stávala za plotem YCVP.
Po důkladné prohlídce,bylo rozhodnuto: "Kupujeme!"
A jestli jsme vybrali dobře? O tom se už za pár měsíců,budou moci přesvědčit sami členové YC.
Takto vypadá náš mobilheim TORINO 34,na fotografiích Emanuela Briestenského.


"Maškarní námořnickej bál"..
..je za námi! V sobotu 5.února uspořádal náš YC již 10 ročník tradičního,maškarniho, jachtařského bálu.Během uplynulých let,se stala tato naše akce známou mezi znojmáky,,nejen mezi jachtaři.
Zcela zaplněná podkrovní vinárna M-centrum v Kramářské uličce,toho byla důkazem.
Bál zahájil p. Karel Bula,nový,ještě čerstvý (do funkce ho zvolila Valná hromada jachtklubu před týdnem),prezident YCVP.
Jeho slova:"Dámy a pánové,jdeme na to!",byla odměněna potleskem a mohlo se začít!
Byly zde k vidění tváře,které celé léto vídáme na palubách jejich kajutovek na Vranovské přehradě.Na parketu to roztáčeli Freda Jeřábek s Věrkou Novákovou,tvořící posádku majestátní LADY,Honza Pátý,jehož DORY je ozdobou lodního parku YCVP,manželé Komendovi,jejichž LIBRA urazila mnoho set km z Mazurských jezer,než spočinula ve vodě Vranovské přehrady.Přehlédnout se nedali ani bratři Karel a Pavel Bulovi.Jejich MY LADY je jedinou hliníkovou jachtou na Vranově.Zdatně trsali i Luboš Marušík,Alois Hnilo,Emil Svoboda jehož KENTAUR patří k častým účastníkům klubových akcí,či Mirek Klein,nebo MUDr. Karel Rynda.Mezi nimi i Michal Svitok.On a jeho POLÁRKA jsou již po mnoho let,pravidelnými účastníky našich regat.Neztratí se ani BRUMBARE-BRUČOUN manželů Brookesových,který je pozoruhodnou lodí.
U přistávacích mol YCVP nyní kotví více než 20 kajutovek,které s loděmi sousedního jachtklubu YCZN,tvoří největší flotilu kajutových plachetnic,která kdy na Vranovské přehradě byla.
Druhý znojemský jachtklub YCZN,byl zastoupen prezidentem YC,ing. Romanem Bradáčem,který se,podle svých slov,výborně mezi námi bavil.
Ani kostým ropného šejka neutajil PaedDr.Jardy Štefanika,bývalého člena YCVP,který mezi nás zavítal po delší přestávce. Odstěhoval se ze Znojma před léty a od té doby se plavil po mnohých mořích,jako námořní kapitán.
Čas plynul a zábava gradovala.Lví podíl na vynikající atmosféře bálu měla samozřejmě populárni kapela "Duo Carmen".
Nejhezčí masky byly odměněny,vítězka "Maršála Malinovského" již měla svoje šampáňo,diplomy za sportovní činnost byly rozdány a blížil se zlatý hřeb večera.Půlnoční vystoupení tanečnice bez závoje (jak se kdysi říkalo).O půlnoci její show začalo a její temperament zvedal přítomné pány ze sedadel.
Noc pokročila.Bál končil také tradičně! Jak jinak,nežli v časných ranních hodinách.

-KDO PŘIŠEL,TEN VIDĚL A ZCELA JISTĚ SE I POBAVIL !
-NÁMOŘNICKEJ MAŠKARNÍ BÁL 2011 SKONČIL !
-AŤ ŽIJE NÁMOŘNICKEJ MAŠKARNÍ BÁL 2012 !

Tak to každoročně začíná!
Námořnickej bál ve fotkách MGr. Emanuela Briestenského - TADY a Fotogalerie Luboše Marušíka - ZDE.


Zimní spánek?
Pro členy našeho jachtklubu by to byl přepych.Hned po valné hromadě YCVP,se rozjeli někteří na Vranov,kde proběhla další etapa proměny jachtklubu.Tentokrát to byla maringotka,která po mnoho let sloužila,jako zázemí pro sezonní akce YCVP.Opustila své místo pod Vojenskou zotavovnou a byla vrácena bratrům Bulovým,od kterých jsme ji po mnoho let měli zapůjčenou.Po potřebných terénních úpravách,bude nahrazena vhodnějším zařízením.


Valná hromada YCVP.
V pátek,28.ledna proběhla valná hromada našeho jachtklubu.Z celkového počtu 40 členů,se jí zúčastnilo 35 jachtařů.
Kdo by předpokládal průběh plynulý,jako tok řeky Dyje kousek pod námi,ten by se zatraceně zmýlil.Totiž,35 lidí znamená také 35 rozdílných názorů na řešení úkolů,které nás v tomto roce čekají.Rozhodně to nejsou úkoly malé.
Atmosféra chvílemi připomínala přetopený kotel před výbuchem.Přesto,po 4 hodinách bouřlivého jednání,bylo rozhodnuto.
Novýn prezidentem jachtklubu se stal Karel Bula a viceprezidentem Ladislav Kulíšek.Nově byl zvolený také 5ti členný Výkonný výbor a 3 členové Revizní komise.
I když se to zdálo takřka nemožné,opět se potvrdilo,že jachtaři jsou dobrá parta,zvyklá od vody,držet spolu a na všem se společně domluvit.


Budeme opět jásat!
Nejbližší akcí po valné Hromadě je tradiční "Bál jachtařů" 5. února 2011 v podkrovní vinárně "M-centrum" na Kramářské uličce.
Vstupné 350 kč /os. předprodej ve veterinární ordinaci a Starožitnictví MVDr Ladislava Kulíška v Kramářské.


PF 2011
Ke gratulantům se připojuje také vedení YCVP. Svým sponzorům, členům a sympatizantům, přejeme úspěšný rok!