Menu   úvod
  dokumenty YCVP
  aktuálně
  stalo se
  kalendář akcí
  příjezd na Vranov
  orientační plánek pláže
  galerie lodí
  bazar
  informační materiály
  seznam námořních plaveb
  kontakt
  video kanál
  odkazy
archiv:       v roce 2020     v roce 2019     v roce 2018     v roce 2017     v roce 2016     v roce 2015     v roce 2014     v roce 2013     v roce 2012     v roce 2011     v roce 2010     v roce 2009     v roce 2008     v roce 2007     v roce 2006     v roce 2005     v roce 2004     v roce 2003     v roce 2002     v roce 2001 a driv
Události roku 2004
nový jachtklub   kapitanské zkoušky   námořnický bál   křtilo se   dětský den   pozdimní vítr              

 
Pozvání na Setkání (nejen) námořníků
Srdečně zveme členy obou znojemských jachtklubů a ostatních příznivců jachtingu na, již páté, setkání jachtařů.
Na programu akce je vystoupení známých jachtařů.Zajímavá bude jistě premiéra filmu o plavbě Eduarda Ingriše do Polynésie doprovázená zasvěceným komentářem Dr. Preiningerové ze zlínského muzea.
Začátek akce je v 15.oo hod dne 20. 11. ve znojemském TV-Clubu (naproti TIP clubu) na Masarykově náměstí ve Znojmě.
Vstupné na akci je 50,-- Kč. Vstupné na večerní ochutnávku vína je také 50,-- Kč.
Předprodej a rezervace vstupenek u MVDr. Ládi Kulíška v jeho veterinární ordinaci na Kramářské ulici, na tel. čísle: 515-22398.


Podzimní vítr

Ve dnech 11. a 12. 9. pořádal jachtklub Vranovská přehrada (YCVP) svůj poslední letošní podzimní závod nazvaný "Podzimní vítr", jehož CTL bylo 42130.
Ředitel závodu MVDr. Kulíšek Ladislav a hlavní rozhodčí Hadroušek Antonín přivítali v první den závodu účastníky v novém jachklubu YCVP za vranovskou pláží.
Pět jachet z YCVP se po ostrém startu v 11.20 vydalo na dálkovou plavbu k Bítovskému mostu. Po prvním kole na vranovském jezeře se jachty ve větru 3 - 5 m/s vydaly k mnohahodinové plavbě. Vítr (jak bývá na Vranově takřka pravidlem) měnil často směr i sílu, takže pod Bítovským mostem proplula vítězná jachta "Polárka" kapitána M. Svitoka a P. Pátého v 17.00 hodin.
Poté, s odstupem 17ti minut, cílem proplula na druhém místě jachta "Malibu" kapitána ing. P. Karšulína se synem. Za nimi s takřka 3/4 hodinovou ztrátou dopluli do cíle ostatní účastníci závodu a to na 3. místě katamarán "Eros", čtvrtá jachta "Karavela" a pátá "My Lady".
Celá flotila se po skončení závodu přemístila na Bítov - Horky do přístaviště cornštejnského převozníka Slávka Jordána kde proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků s večerním posezením u táboráku spojeným s velkorysým občerstvením a zakončeným velkolepým ohňostrojem, který si vzal na starost ředitel závodu (jinak známý znojemský veterinář) Láďa Kulíšek.

Výsledky závodu - absolutní pořadí
I.Polárka (Hunter)kap. M. Svitok a P. Pátý
II.Malibu (Vento)kap. ing. P. Karšulín se synem
III.katamarán Eroskap. E. Briestenský a Pátý Jan
IV.My Lady (Zeton)kap. A. Jeřábek a V. Nováková
V.Karavelakap. M. Tkaný a K. Komenda

Výsledky závodu - handicapové pořadí
I.Polárka (Hunter)kap. M. Svitok a P. Pátý
II.katamarán Eroskap. E. Briestenský a Pátý Jan
III.My Lady (Zeton)kap. A. Jeřábek a V. Nováková
IV.Malibu (Vento)kap. ing. P. Karšulín se synem
V.Karavelakap. M. Tkaný a K. Komenda

ilustrační fota:


Dětský den na Vranovské přehradě

Dětského dne na Vranovské přehradě se zůčastnilo se svými rodiči více jak 5O dětí.
Jachtklub Vranovská přehrada a Znojemská plavební společnost bratrů Pátých připravila nejen soutěž v malovaní s námětem Vranovská přehrada, ale i projížďky na námořních plachetnicích a elektroboatech.
Již tradiční oslavy, se v letošním roce konaly u příležitosti 70 . výročí vranovské plavby.


Setkání jachtařů a přátel jachtingu

U nás ve Znojmě proběhlo v sobotu 20. listopadu již páté setkání jachtařů a přátel jachtingu. Konalo se v prostorách TV Clubu na nám. TGM. Příchozí přivítal jeden z dvojice známých znojemských jachtařů Petr Pátý.
Jeho bratr Jan Pátý o setkání prohlásil: "Cílem setkávání jachtařů a dalších příznivců je podělit se o své zážitky a zkušenosti, které mají z moře s ostatními lidmi. V minulých letech jsme navázali kontakty s mnoha slavnými jachtaři jako třeba s Richardem Konkolskim, který po rádicu na dálku našei akce pozdravi."
Setkání jachtařů je pravidelně doplněno o ochutnávky dobrých moravských a rakouských vín.
Jachtaři si připomněli své závody, prohlídli si filmy a fototografie ze svých mořských cest a výborně se přitom bavili.
Jacht klub Vranovská přehrada má dnes šestatřicet členů, z toho tři ženy.
Jan Pátý se dále svěřuje: "Znojmo má bohatou tradici jachtingu, která je spojená s Vranovskou přehradou, přestože v jednu dobu jachtingu přáno nebylo. Počet plachetnic byl v minulosti snížen na 22 lodí, ale postupne se vše vylepšilo a současná legislativa dokonce umoňuje používat u plachetnic spalovací motory." Některým vranovských chatařům tato skutečnost sice vadí, ale nelze klást překážky rozvoje jachtingu, pokud je zájem na rozvoji turistiky v této známé lokalitě.
Specialitou sobotního programu byla přednáška o plavbách cestovatele Eduarda Ingriše, kterou připravila Dr. Preiningerová z Muzea jihovýchodní Moravy ze Zlína. Její mluvené slovo skvěle doplnilo premiéru filmu o cestě polozapomenutého E. Ingriše přes Pacifik.
Jachtaři si tímto příjemným způsobem krátí čekání na novou sezonu a těší se, až opět vyplují...


Na Vranovské přehradě se závodilo a křtilo !

V sobotu 10. 7. 2004 u vlajkového stožáru nastoupili účastníci Dálkového závodu kajutových plachetnic z jachtklubu Vranovská přehrada. Součásti programu závodu byl i křest nového jachtklubu a křest nové kajutové plachetnice M. Svitoka na jméno Polárka.
Na výstavbě nového jachtklubu odpracovali členové více jak 500 brigádnických hodin .
Letošní aprilové léto závodníkům moc větru nedalo, ale nepršelo a tak kajutové plachetnice absolvovaly plavbu k poloostrovu Baba a zpět a závod ukončily v neděli rozjížďkou na jezeře u hráze Vranovské přehrady.
Jako první doplul do cíle Triton s kpt. ing. Petrem Kozielem a s Karlem Priegelhofem.
Druhé místo obsadila čerstvě pokřtěná Polárka kpt. M. Svitoka s posádkou P. Pátý , která zároveň obsadila po přepočtu dle vzorce první místo .


Nový jachtklub na přehradě

Po nelehkých jednáních našemu jachtklubu byla přidělena plocha sousedící s pozemkem YCZN.
Pozemek byl upraven, oplocen a byla na něm postavena přístavba z maringotky, která bude sloužit jako manipulační prostor pro správce jachtklubu (p. Michal Svitok) a pro ostatní potřeby jachtklubu.
Práce, která jindy by trvala mnohonásobně déle, byla vykonána za dva měsíce a podílelo se na ní mnoho lidí včetně členů jachtklubu. O množství provedené práce svědčí fotografie.
Hnacím motorem veškerého dění byl známý znojemský veterinář Láďa Kulíšek.
1. května letošního roku bylo hotovo.


Mezinárodní kapitánské zkoušky ve Znojmě

Půl roku jsme připravovali po dohodě se státní plavební správou zkoušky VMP plachetnice nad 14 m2 (to je nyní klasifikace S80 - do 80 m2 - a motorové čluny do 100 kW (120 koní).
Dále se skládaly zkoušky rozšíření nad 100 kW.
Vše začalo v 9 hodin ráno ve znojemské besede v hlavním sále. Admiralite z přerovské státní plavební správy byla tvrdá. Ze 40 přihlášených to 3 vzdali bez boje, 7 neuspělo.
S pochvalou byl jmenován Mgr. Falc Leoš, Filip Lahučky.
Absolutně nejlepší byl MUDr. Miroslav Kavka, ředitel znojmeské nemocnice, bez ztráty bodu.
Všichni úspěšně složili i test pro vydání mezinárodního průkazu na moře do 0,75 námořní míle.

foto zachycuje atmosféru znojemského školení budoucích námořníků:


III. námořnický bál

Jachtklub Vranovská přehrada připravil na sobotu 24. ledna od 19.oo hodin již III. námořnický maškarní bál, který se bude konat v prostorách vinárny M-Centra na Kramářské ulici.
Pořadatelé připravili bohatý program, nebude chybět živá hudba a tombola.
Cena 250 Kč zahrnuje kromě vstupného také večeři a láhev vína.
Rezervace a prodej vstupenek na tel. čísle 603 785 756, 515 223 298 (Dr. Kulíšek, Starožnictví, Kramářská 14, Znojmo)