Menu   úvod
  dokumenty YCVP
  aktuálně
  stalo se
  kalendář akcí
  příjezd na Vranov
  orientační plánek pláže
  galerie lodí
  bazar
  informační materiály
  seznam námořních plaveb
  kontakt
  video kanál
  odkazy

 

 
archiv:       v roce 2020     v roce 2019     v roce 2018     v roce 2017     v roce 2016     v roce 2015     v roce 2014     v roce 2013     v roce 2012     v roce 2011     v roce 2010     v roce 2009     v roce 2008     v roce 2007     v roce 2006     v roce 2005     v roce 2004     v roce 2003     v roce 2002     v roce 2001 a driv
Události roku 2007
setkání přátel yachtingu   modrá stuha   vytrvalostni zavod   jarní cvičení  

 
8. setkání přátel jachtingu
1. 12. uspořádá náš jachtklub již 8 ročník Setkání přátel jachtingu a potápění.
Zveme všechny příznivce a kamarády od vody k návštěvě.
Vítané jsou zejména záběry z dění na Vranovské přehradě, prezentované v jakékoli formě (osobní popis, fotografie, video), dojmy z charterových plaveb, z výprav za dobrodružstvím, ať již doma či v zahraničí.
Více informací dostanou zájemci o prezentaci ve veterinární ordinaci MVDr. Ládi Kulíška, v Kramářské ulici.
Všechny co nejsrdečněji zveme.


Vytrvalostní závod 2007
Druhým letošním závodem našeho jachtklubu,byla vytrvalostní regata s hlavičkou CTL 072140 a koeficientem K1. Svazem ČJ jí opět byl přiznán statut VPOZ,což dává možnost komukoli přihlásit se k závodu,aniž by byl držitelem závodní licence,i bez nutnosti být členem jachtklubu.Startovné v těchto regatách stanovíme na 50 kč,aby jeho výše případně neodrazovala od účasti.Vypadá to,že povědomost o možnosti zasoutěžit si s ostatními,se přece jenom dostává mezi vranovské chataře-majitele kajutovek.
V sobotu v 10 hod. přivítal ředitel regaty Michal Svitok posádky 4 kajutových plachetnic,jimž popřál síly ke splnění nelehkého úkolu,který stál před nimi.Hlavní rozhodčí Tonda Hadroušek,vyzval, po krátké instruktáži, posádky k přípravě trajleru za motorovým člunem Záchranné služby (ZS zajišťoval,se svým nezištně poskytnutým motorákem,MVDr Láďa Kulíšek).V 10:45 hod vyrazil konvoj 4 kajutovek a motorák ZS z vranovského jezera směr Chmelnice-Hatimov.K tažené skupině se cestou připojily ještě 4 lodě.Ve 13:45 hod. dorazila skupina 8 lodí na Chmelnici.3 největší jachty musely zůstat na kotvách před bítovským mostem,neboť stav vody jim neumožňoval bezpečné proplutí pod profilem mostu.Všichni v pohodě poobědvali a v 15 hod odpluli ke společnému startu před bítovským mostem.V 15:55 hod. bylo všech 8 kajutových plachetnic odstartováno.
Byly to:ALBA / K.Priegelhof-A.Hadroušek/,-BARBORKA II / J.Balík-O.Balíková/,-DAGMAR II / L.Vaněk-D.Vaňková/,-MALIBU / ing.P.Karšulín-M.Karšulínová/,-MY LADY / A.Jeřábek s vnukem/,-POLÁRKA / M.Svitok-O.Hirš/,-KARAVELA / M.Tkaný/,-TRITON / ing.P.Koziel/.Těchto 8 lodí a jejich posádky čekalo 15km dlouhé martyrium plavby na vranovské jezero.Neustále se měnící vítr dával všem pořádně zabrat.
Posádka lodě Barborka II se nejlépe vyrovnala se všemi záludnostmi tratě a s nevyzpytatelným větrem a bravurně zvítězila s hodinovým náskokem.Do cíle na jezeře přijela v 17:30hod.V 18:30 jako 2. projel cílem TRITON,s kapitánem ing.P.Kozielem,3.MALIBU s Karšulinovými v 18:45,na místě 4. ALBA v čase 19:00, na 5.místě MY LADY s Jeřábkovými v čase19:15,Na 6.místě DAGMAR II ,7.POLÁRKA a na 8.místě KARAVELA M.Tkaného.Všem, bez rozdílu, patří za předvedenou,až 4 hodinovou dřinu,potlesk a uznání. Skutečně není jednoduché vést jachtu v takových podmínkách.
Po dojezdu vše uklidit,lodě odstrojit a zabezpečit,to si vezme dost času,ale tentokrát to bylo ,kupodivu,hotovo v neuvěřitelně krátkém čase.Zcela jistě to způsobil sponzorský sud piva,věnovaný pivovarem HOSTAN,jehož příjemně vychlazený obsah byl všem účastníkům regaty k dispozici dlouho do noci.Kamarádskou pohodu zajišťovala,spolu s HOSTANEM i kytara ing.Karšulína.Pochvalu zaslouží jak Pavel,tak i pivovar HOSTAN.

Druhý den se odjela jedna rozjížďka v délce 5km, se startem na jezeře a obrátkou u ČS.Opět se potvrdila známá průpovídka,která říká:"není každý den posvícení". Jestliže se na minulé regatě tatáž trať jela 1:15 hod. v bouřlivém větru,tentokrát to trvalo,ve slabém,navíc opět silně proměnlivém větru,2 hod.

Celkové výsledky v absolutním pořadí:
poř.lod-posádkajachtklubdojezdy
I/ BARBORKA II-manž.Balíkovi (oba YCVP)(1+1)
II/ MALIBU-manž.Karšulínovi (oba YCVP)(3+2)
III/ ALBA-K.Priegelhof-A.Hadroušek (YCVP a AKP)(4+4)....dle čas.krit.
IV/ MY LADY-Jeřábkovi (oba YCVP)(5+3)
V/ TRITON-ing.P.Koziel (AKP)(2+N.S.=11).
VI/ POLÁRKA-M.Svitok,O.Hirš (oba YCVP)(7+5)
VII/ DAGMAR II-manž.Vańkovi (oba YCVP)(6+N.S.=15)
VIII/ KARAVELA-M.Tkaný (YCVP)(8+N.S.=17)

Diplomy byly předány,body rozděleny.Zbývá všem zúčastněným poděkovat za účast a vyzvednout jejich korektní chování na vodě, PIVOVARU HOSTAN poděkovat za sponzorský dar a popřát mu mnohé další výrobní úspěchy.
Do dalších regat Vám přeji vítr vhodného směru a patřičné sily:
       Tonda Hadroušek.

 


Modrá Stuha 2007
Ve dnech 7-8.července ,uspořádal náš jachtklub (YCVP),naši první letošní regatu. V CTL má pod číslem 072139, koeficient 1 a vypsaná byla pouze pro kajutové plachetnice na 3 rozjížďky.. V první den závodu byla situace,jak zdůraznil ředitel regaty ing. Pavel Karšulín, pro Vranov netypická.Zatímco většinou čekáme na vítr,tentokrát bylo všechno jinak.Předpověď větru nelhala a skutečně těch 18 m/s foukalo. Je to vítr,který už je pro velké,mnohametrákové plachetnice nebezpečný.Jejich "nadílka plachet" je totiž tak veliká,že hrozí poškození jak takeláže,tak i plachetnic,ovládaných na hranici možností.
Hlavní rozhodčí Tonda Hadroušek,který vítr s pomocí windmetru vyhodnocoval,odmítl,právě kvůli popsaným důvodům regatu odstartovat a start odložil do doby,než se "vítr vymknutý z kloubů", zklidní. V 15 hod. odpoledne se vítr učesal na cca 12 m/s. a regata,která již tradičně určí nejrychlejší loď YCVP v letošní sezoně, mohla být odstartovaná.
Přesto,že na břehu bylo 6 připravených plachetnic,do vřícího kotle,který v tomto okamžiku jezero připomínalo nejvíce,se odvážily jen posádky 3 lodí. Na trať vyrazila POLÁRKA s kap. Michalem Svitokem a kos. Lubošem Marušíkem,MALIBU s bratry Pavlem a Petrem Karšulínovými a ALBA s kap. Karlem Priegelhofem a kosatníkem Antonínem Hadrouškem ml. Trať byla vytyčena karuselová,se startem na jezeře v úrovni YCVP a obrátkou u čerpací stanice.Co kolo,to rozjížďka,měřící cca 2,5+2,5 km. O pěkném "fofru" svědčí fakt,že tuto 5 km dlouhou trať plachetnice zdolávaly 1,30-1,50 hod. Vsobotu se tedy v bouřlivém větru odjely 2 rozjížďky
Výsledky po 2 rozjížďkách:
1ALBA-K.Priegelhof (YCZN)-A. Hadroušek (YCZN).--(1+1)
2MALIBU-P.Karšulín (YCVP)-P.Karšulín (YCVP)--(2+2)
3POLÁRKA-M. Svitok (YCVP)-L. Marušík (YCVP).--(3+3)

Posádky toho měly skutečně plné zuby,takže s radostnou chutí přivítaly pozvání ředitele regaty ing.Pavla Karšulína na společnou oslavu jeho padesátin. Jak dokládá fotogalerie,oslava se povedla. Oslavenec i gratulanti vydrželi neuvěřitelně mnoho.
-V neděli,v druhý den závodu,se odjelo poslední zbývající kolo. Za větru 5-8 m/s projela cílem opět jako první ALBA,po ní MALIBU a na místě 3. POLÁRKA.
Celkové výsledky:
1ALBA..K.Priegelhof,Ant. Hadroušek ml.
2MALIBU..Pavel Karšulín s bratrem Petrem
3POLÁRKA..M. Svitok,Luboš Marušík

fotogalerie oslavy 50tin


Modrá Stuha očima posádky Malibu
Závod Modrá stuha se konal o víkendu 7. – 8. 7. 2007. Předpověď počasí slibovala silný vítr, který v nárazech měl dosahovat rychlosti až 21 metrů za sekundu. V sobotu se meteorologové rozhodně nemýlili a proto se do závodu mohli přihlásit pouze zkušení jachtaři. Silný vítr zapříčinil posunutí startu první rozjížďky až do odpoledních hodin.
Naše posádka se ve složení Petr a Pavel Karšulínovi vydala v 9:00 hodin z Chvalatické zátoky, tak abychom stihli plánovaný start přesně za hodinu. Postavili jsme loď proti větru, vytáhli plachty a na zadní vítr jsme pluli směrem ke klubové marině na Vranově. Rychlost plavby byla vynikající, leč vítr byl tak strašně silný, že při náhlém poryvu došlo k halze a naše loď se prudce naklonila na bok tak, že mě to málem vyhodilo do vody. Po vyrovnání lodi jsme museli zrefovat plachty a pokračovali v opatrné plavbě. I tak se do nás poryvy větru značnou silou opíraly, takže měl Petr plné ruce s kormidlováním a správným vedením lodi, což ale bravurně zvládal. Po připlutí do jachtklubu jsme se domluvili s ředitelem závodu ing. Pavlem Karšulínem a rozhodčím Antonínem Hadrouškem, že začátek bude posunut až do odpoledních hodin, neboť na základě našich informací vyhodnotili povětrnostní situaci jako nebezpečnou. Start závodu Modrá stuha byl předběžně naplánován na 15:00 hodin.
Do závodu se přihlásily jachty Malibu s posádkou Petrem a Pavlem Karšulínem, dále Polárka s posádkou Michal Svitok, Lubomír Marušík a poslední plachetnice Alba s posádkou Karel Priegelhof, Antonín Hadroušek ml.. Doprovodné plavidlo bylo stanoveno na jachtu Grácie, které velel Karel Komenda ml. a na níž posádku tvořili mimo ředitele závodu v neposlední řadě i tzv. Red Bull Girls – Petra a Lucie. Obě v rámci reklamní akce dodávaly energii všem soutěžícím posádkám formou nápoje Red Bull, který dal všem pomyslná křídla a všichni se s vervou pustili do boje s rozbouřeným živlem.
V sobotu dne 7. 7. 2007 se konaly dvě rozjížďky, obě plné nebezpečných náklonů v nárazovém větru. Po prvním kole bylo průběžné pořadí první plachetnice ALBA, druhá plachetnice MALIBU a třetí plachetnice POLÁRKA. Tato pořadí si plachetnice udržely i v druhém kole. V každém kole se stoupalo až k čerpací stanici. Cíl plavby byl stanoven v úrovni maríny YCVP. Po dvou rozjížďkách byl pro tento den závod ukončen.
A protože ing. Pavel Karšulín slavil své „padesátiny“, bylo připraveno večerní pohoštěni se sudem piva, takže byla pohoda. Slavilo se a hodovalo v příjemném prostředí nově vybaveného jachtklubu.
Druhý den začal závod v 10:00 hod. Byl určen vymezený okruh mezi dvěma bójemi na jezeře. Vítr už byl snesitelnější, a proto se i tento den vydařil. Pořadí po této rozjížďce se nezměnilo. Jako doprovodné plavidlo bylo určeno druhý den plachetnice MY LADY, na které posádku tvořili kapitán Alfréd Jeřábek a ředitel závodu.
Dostavil se i prezident jachtklubu MVDr. Ladislav Kulíšek, který neprodleně po přistání na letišti v Bratislavě po návratu ze zahraniční dovolené spěchal pozdravit účastníky závodu Modrá stuha.
V neděli odpoledne po ukončení závodu kajutových plachetnic MODRÁ STUHA bylo provedeno vyhodnocení celé akce. Ředitelem závodu byly slavnostně předány diplomy za první místo posádce lodi Alba ve složení K. Priegelhof, A. Hadroušek, za druhé místo posádce lodi Malibu ve složení Petr a Pavel Karšulínovi a za třetí místo posádce lodi Polárka ve složení M. Svitok, L. Marušík.
Všem úspěšným posádkám.gratulujeme.
Bc. Pavel Karšulín

záběry ze závodu


Jarní námořní cvičení - molo na vodu 2007
Jako každoročně, i letos před sezonou bylo třeba udělat spoustu práce, aby vůbec mohla základna YCVP fungovat.
Instalace mola je pouze malá část toho, co je třeba udělat.
Z fotoreportáže je patrno, že nadpis, "námořní cvičení", není vůbec přehnaný.