Menu   úvod
  dokumenty YCVP
  aktuálně
  stalo se
  kalendář akcí
  příjezd na Vranov
  orientační plánek pláže
  galerie lodí
  bazar
  informační materiály
  seznam námořních plaveb
  kontakt
  video kanál
  odkazy
archiv:       v roce 2020     v roce 2019     v roce 2018     v roce 2017     v roce 2016     v roce 2015     v roce 2014     v roce 2013     v roce 2012     v roce 2011     v roce 2010     v roce 2009     v roce 2008     v roce 2007     v roce 2006     v roce 2005     v roce 2004     v roce 2003     v roce 2002     v roce 2001 a driv
Události roku 2005
ples   pozvánka na setkání   valná hromada   modrá stuha   100vka   vytrvalostni zavod   pozvánka   setkání   klip roku   loučení      

 
Loučení se starým rokem
I když Vranovská přehrada byla slavnostně pro jachtaře uzamčena již v polovině podzimu, vody moravského Jadranu členy našeho klubu stále lákají !
Nebyl by řádně oslaven konec starého roku 2005 , bez společného rozloučení s přehradními vodami. To se konalo za hojné účasti členů YCVP na palubě parníku Znojmo ve Švýcarské zátoce v poslední prosincovou středu.
Řádná chumelenice a napadaný sníh vytvořily opravdovou zimní náladu... Projížďka po přehradním jezeře mezi poletujícími sněhovými vločkami s veselou posádkou a svařeným moravským vínem byla krásným zážitkem.
Po návratu na palubu parníku nás čekala báječná dršťková polévka , horký čaj a další porce svařeného vína. Rozloučení se starým rokem jsme ukončili ve Znojmě na Mikulášském náměstí v Kavárně U rytíře Rolanda .


1. místo Klip roku 2005
Paní Černošková měla u sebe foťák a pohotově při přeletu Vranovské přehrady z výšky 10ti tisíc metrů vyfotila co viděla.
Podivejte se i vy!
Klip můžete ve formátu PPS stáhnout zde: 1_misto.pps


6. Setkání jachtařů a potápěčů

V sobotu dne 19.11.2005 se konalo ve Znojmě již tradiční „6. setkání jachtařů a potápěčů“. Setkání se zúčastnil i jeden ze zakladatelů sportovního potápění v bývalém Československu ing. Josef Dvořáček z Ostravy, účastník plavby s jachtou Pasát kolem Evropy v roce 1968, který zde uvedl film Petra Katze, dnes žijícího v Austrálii :“ Rána pro AQUA –LUNG“ a Václav Novák rovněž z Ostravy, který patřil ke stavitelům Zlatého rohu.
Na programu setkání byly filmy s jachtařskou a potápěčskou tématikou „Křest Zlatého rohu, „Pátí bratři„ ze seriálu ČT Ostrava „Zapomenuté výpravy„
Film ,který nejvíce okouzlil účastníky setkání popisoval život a plavby slavném francouzského mořeplavce E. Tabarliho.
Velmi zdařilý byl i film Dr. Kulíška o stavbě ferrocementové lodě Morava, kterou po více jak 20 letech dokončil Václav Jordán, dunajský plavec a bocman.
Výstava fotografií z činnosti velmi aktivního jachtařského klubu YCVP / www.ycvp.webz.cz / bude v roce 2006 rozšířena o další snímky z oblasti jachtingu a sportovního potápění.

Kontaktní adresa: MVDr. Kulíšek Kramářská 14,66902, Znojmo, e-mail: dr.kulisek@club34.cz

Mezi nejúspěšnější fotografické snímky v letošním roce patřila fotografie rodačky prof. Evy Černoškové a Jaroslava Nováka –moje chata z vesmíru .Na programu setkání byla i zdařilá ochutnávka 24 vzorků rakouských příhraničních vín, které prezentoval ing. Adolf Kalmus a nadějného sommeliera K. Komenda ml.

 


Pozvánka na setkání přátel

Náš jachtklub pořádá již 6tý ročník "Setkání přátel jachtingu".
Setkání bude příležitostí nejen pro aktivní jachtaře, ale pro všechny, kteří mají vodu a dění kolem ní jako své hobby.
Prezentovat na "Setkání" můžete své fotky a videa (i několikaminutové neozvučené snímky), popřípadě pohovořit o zkušenostech z charterových zážitků, vítané jsou i záběry z Vranovské přehrady a ostatních našich jezer.
Stejně jako v minulých ročnících, nebude jistě nouze o originální přehlídku materiálů a aktérů ze světa jachtingu.
Více info se dozvíte z titulní stránky následující grafické pozvánky.

Na "Setkání" zvou i bratři Pátí:
V letošním roce v sobotu 19.11.2005 v 15 hodin v TV- Clubu na náměstí T.G.M. 16 ve Znojmě proběhne již VI. Setkání přátel vodních sportů.
Jachtklub Vranovská přehrada připravil zajímavý program ve kterém budou uvedeny filmy o jachtingu a sportovním potápění. Jeden ze zakladatelů sportovního potápění v České republice Ing. Josef Dvořáček z Ostravy uvede film Petra Katze žijícího v Austrálii o vynálezci ústenkové automatiky.
Dále bude uveden film ČT – Ostrava o plavbě znojemské jachty Pasát kolem Evropy v roce 1968 „ Pátí bratři „ a řada dalších zajímavých filmů znojemských jachtařů a potápěčů. Setkání se zůčastní i mořeplavci Rudolf Kratutsechneider a Jiří Albrecht.
Jako každoročně je součásti programu ochutnávka moravských a rakouských vín pod vedeném somelierů Ing. Josefa Kalmuse a Karla Komendy a výstava fotografii o činnosti tohoto aktivního jachtařského klubu.
Předprodej vstupenek je ve Starožitnictví MVDr. Kulíška na Kramářské ulici ve Znojmě.


Zamykání Vranovské přehrady 2005

Jachtklub Vranovská přehrada uspořádal v sobotu 24.9.2005 u příležitosti uzamčení Vranovské přehrady plavbu kajutových plachetnic pod hrady Bítov a Cornštejn.
Počasí bylo téměř letní a tak se plavba pro posádky 6 .lodí stala velmi příjemným zážitkem.
K večeru plachetnice propluly v parádní sestavě pod Bítovským mostem, kde je přivítal prezident klubu Dr. Ladislav Kulíšek. Uzamčení proběhlo v přístavu převozníka KAPITÁNA PLAVEBNÍ SPOLEČNOSTI- BÍTOV Václava Jordána, který zde kotví svoji loď Morava určenou pro návštěvníky Bítovska .
Klíčem určeným každoročně k uzamčení přehrady otočily členky lodních posádek paní Judr. Olga Štefaniková JAKO ÚŘEDNÍ DOHLED a paní Věra Nováková. Pro další jachtařskou i rekreační sezónu na Vranovské přehradě přejí jachtaři podnikatelům větší návštěvnost a rekreantům více klidu a další zkvalitnění služeb bez zbytečných plotů, které přehradě vysloužily názvy, které reklamě tohoto rekreačního centra příliš na slávě nepřidají .

   

Ozdobou flotily lodí zúčastněných na letošním uzamknutí Vranovské přehrady byla zajisté plachetnice Dory bří Pátých, na které se známí mořští tuláci chystají na rok obeplout svět.
¨


Vytrvalostní závod

Ve dnech 30. - 31. 7. uspořádal náš jachtklub regatu, jež měla CTL 052134. Ředitel závodu ing. P. Koziel z Brna přivítal posádky 9ti jachet a v 11.30 odstartoval hlavní rozhodčí A. Hadroušek vlastní závod.
Již název "vytrvalostní" dával tušit, že opět nepůjde, jak je u nás již zvykem, o procházku růžovým sadem. Odjely se dvě nekonečné rozjížďky, které svým průběhem důkladně prověřily posádky startujících jachet. Tentokrát nikoliv svou náročností fyzickou (jako v minulé regatě), ale náporem na psychiku posádek.
Na startu první rozjížďky se sešlo 9 jachet, které v 11.30 odstartovaly, za slabého větru 3 - 5 m/s, z jezera směrem na Bítov. "čerpačka" byla již tradičně místem, kde se pole devíti jachet začalo trhat a vedoucí lodě získávaly od tohoto místa neustále větší a větší odstup od ostatních. Vítr však neustále slábnul, takže do cíle v 16.oo hod (nedaleko bítovského mostu) dojely pouze tři lodě v tomto pořadí:
1) Hanička - Avar Spark s kap. Fialem s Třebíče
2) Caravella - s dvojicí P. Bartošek a K. Vacula z YCZN
3) My Lady - s kap. A. Jeřábkem a V. Novákovou z YCVP
Pouze tyto tři lodě ujely 17 km do cíle.
Ostatním bylo přiznáno pořadí, ve kterém se nacházeli na trati v okamžiku, kdy třetí loď projela cílem. Následná půlhodinová totální flauta, ani jiné řešení nenabízela.
Takže:
4) Polárka - s kap. M. Svitok a s P. Pátým
5) Malibu - s kap. ing. P. Karšulínem se synem Pavlem z YCVP
6) Moana - s kap. P. Mašterem a s L. Marušíkem z YCVP
Ostatní jachty nedojely a vzdaly závod.
V 16.30 (opět za slabého větru) byla odstartována druhá rozjížďka opačným směrem. V 19.oo hod projela cílem, několik zátok za mysem "Canaveral", opět vítězná jachta Hanička.
Pořadí ve druhé rozjížďce:
1) Hanička
2) Caravella
3) My Lady
4) Polárka
5) Moana
6) Malibu

Výsledky v absolutním pořadí
I.HaničkaFiala a synové
II.CaravellaP. Bartošek, K. Vacula
III.My LadyA. Jeřábek, V. Nováková
IV.PolárkaM. Svitok, P. Pátý
V.MoanaP. Maštera, L. Marušík
VI.Malibuing. P. Karšulín a syn
VII.GrácieK. Komenda st., K. Komenda ml.
VIII.ZoraJ. Vajdík + kol.
IX.TritonT. Pavka, O. Pellant
Ředitelem závodu byl ing. Petr Koziel, hlavním rozhodčím Antonín Hadroušek.

 
Vytrvalostní závod očima ředitele regaty ing. Petra Koziela

Po startu v 11,30 z úrovně jachtařských základen se placetnice vydaly směr Bítov. Lodě (v abec. poř. ) Caravella kap. Bartošek, Dino kap. Fiala, Gracie kap. Komenda, Malibu kap. Karšulin, Moana kap. Maštera, My Lady kap. Jeřábek, Polárka kap. Svitok,Triton kap. Pelant, Zora kap. Vajdík s posádkama, byly doprovázeny člunem s rozhodčím a ředitelem regaty.
1. rozjížďka měřila 9,9 km (nejkratší spojnice po vodě podle GPS) a vítězná loď Dino ji absolvvala za 4,5 hod.
2. rozjížďka měřila 5,2 km a opět vítězné Dino potřebovalo k jejímu zdolání 2,5 hod.
Původní záměr dojet na Horku a odtud po obědě a občerstvení pokračovat, byl s ohledem na slabší vítr a časové relace změněn a byly odjety výše uvedené rozjížďky.
Na základnu se lodě pod motory vrátily okolo 19.45.
Ukončení závodu proběhlo v neděli dopoledne, kdy posádky vítězných lodí v pořadí Dino, Caravella, My Lady a Polárka obdržely diplomy.
Já osobně považuji účast všech jmenovaných kapitánů lodí a jejich posádek v závodě za projev "Přátelství pod plachtami" což platí i o těch, kteří byli připraveni, ale zradila je technika, jako Pigi, jehož Alba měla ulomené kormidlo nebo Laďa Kulíšek a jeho opět stávkující turbíny.


Fotogalerie ze závodu

Krátká instruktáž kapitánů

Start regaty

Plné jezero odstartovaných lodí

Rarita: Dračí loď na přehradě

My Lady kap. Jeřábka

Malibu kap. ing. Karšulína

Polárka kap. Svitoka

Moana kap. Maštery

Zora kap. Vajdíka

Triton kap. Pellanta

David mezi Goliáši.
Caravella kap. Bartoška

Skipper motoráku P. Koziel ml.

ředitel regaty ing. P. Koziel
(vlevo)

Shluky jachet ve flautě

Taktizování na trati


V YCVP jsme slavili stovku

Neznamená to, že by snad nejstarší člen jachtklubu měl sto let, ale na Modré stuze se sešli 2 jubilanti. Dva čerství padesátníci Láďa Kulíšek a Libor Frimmel se bavili stejne dobře jako i všichni účastníci bujaré oslavy (čehož důkazem je následující fotogalerie).

otevři fotogalerii


Modrá stuha 2005

Ve dnech 9. a 10. 7. 2005 pořádal jachtklub Vranovská přehrada (YCVP) svůj první letošní závod nazvaný "Modrá stuha".
Ředitelem závodu byl pan LIbor Frimmel a hlavním rozhodčím Ant. Hadroušek.
V 10.oo přivítal Ředitel závodu jedenáct přihlášených jachet a po uvítacím a informačním slovu bylo všech 11 lodí v 11.30 odstartováno na dálkovou rozjížďku jezero - Bítov.
Krátce po startu začalo pršet a déšť neustále sílil.
V 15.30 byly vedoucí lodě na úrovni Chvalatické zátoky. V tomto okamžiku se již vítr úplně vytratil, zato déšť zesílil v průtrž. Vzhledem k těmto podmínkám bylo rozhodnuto po čtyřech hodinách rozjížďku přerušit a pořadí stanovit dle umístění v okamžiku přerušení.

Výsledky závodu
I. Triton kap. Ing. Koziel, Komenda ml.
II. Spark kap. Fiala, Fiala
III. My Lady kap. Jeřábek, Nováková
IV. Alba kap. Priegelhof, Hadroušek K.
V. Polárka kap. Svitok, Briestenský
VI. Eros kap. Pátý Jan, Pátý Petr
VII. Caravela kap. Tkaný Mojmír
VIII. Malibu kap. Ing. Karšulín a syn
IX. Moana kap. Maštera, Marušík
X. Grácie kap. Komenda st., Kutý L.
XI. Zora kap. Vajdík, MUDr. Rynda (DQ pro NP)

 
Modrá stuha očima vedoucího záchranné služby L. Kulíška

"Způsob tohoto léta se mi zdá poněkud nešťastným",mohli si v sobotu říkat jachtaři z jachtklubu Vranovská přehrada spolu se spisovatelem Vančurou. . Škaredé deštivé počasí trvá již čtrnáct dní a termín prestižního jachtařského závodu MODRÁ STUHA 2005 na Vranovské přehradě se již nedal posunout.
Po uvítacím proslovu ředitele závodu Libora Frimmela byly startujícím jachtám připnuty modré stuhy a závod začal. Počasí spíše připomínalo deštivou baltskou regatu. Promáčené mobily selhávaly, ale pořád se plulo vpřed ve skalistých koridorech notně vypuštěné přehrady .
Mezi odhodlanými posádkami si velice dobře vedla hostující posádka plachetnice Spark pana Fialy z Třebíče.
Po čtyřech hodinách nelítostného soupeření se stále sílícím deštěm (při slábnoucím větru), navrhl lékař hladinové záchranné služby MUDr. Karel Rynda zkrácení trasy závodu. Bylo rozhodnuto,stanovit pořadí startujících jachet dle postavení na trati v okamžiku přerušení rozjížďky. Bezmocně stojící jachty bičované proudy vody byly sbírány motorovým člunem a vydaly se na cestu domů. V 16.30 bylo již všech jedenáct jachet v bezpečí mola základny YCVP.
Sauna blízkého hotelu posloužila jako polní lazaret pro vymrzlé mořské vlky.
Večerní oslava vítězů byla spojena s oslavou dvou padesátníků, zkrášlená velkolepým Trafalgarským ohňostrojem, který prozářil deštivou scenerii vranovského jezera. Pohled na plachetnice kotvící v záři ohňostroje byl opravdu nevšední.

 

Fotogalerie z oslav 50. Libora Frimmela a Ládi Kulíška
   


Jachtaři do sezóny 2005

Ve středu 20.4. 2005 proběhla Valná hromada členů Jachtklubu Vranovská přehrada
Aktivní jachtaři nejen vyplouvají na svých krásných lodích na Moravský Jadran, ale významnou měrou se zapojují i do kulturního a společenského života města Znojma. Každoročně odemykají Vranovskou přehradu, pořádají Den dětí a organizují setkání Přátel námořního jachtingu.
Valná hromada, která proběhla v kavárně a vinotéce U Rolanda v Penzionu U Mikuláše ve Znojmě, zvolila nový výbor.
V letošním roce se stal prezidentem Klubu MVDr. Ladislav Kulíšek. Mezi 10 ohodnocenými členy, kteří obdrželi krásný diplom byl i nestor znojemského jachtingu Ing. I. Mareš, a bývalí prezidenti klubu ing. R. Kastner a O. Pellant.
Jako nejúspěšnější loď v závodech na Vranovské přehradě v loňském roce byla vyhodnocena jachta Polárka s kpt. M. Svitkem a kormidelníkem P. Pátým. Nejúspěšnější lodí od založení klubu v roce 2005 byl Triton s kapitánem ing. Petrem Kozielem
První akcí pro veřejnost v letošním roce bude odemykání Vranovské přehrady, které proběhne za účastí vodníků rodiny vranovských Čochtanů a muzikantů skupiny Touláci. Již tradiční akce se bude konat 7. května v 11 hod. na pláži Vranovské přehrady

 

Usnesení
z valné hromady YCVP konané 20.4. 2005

Valné hromady se zúčastnilo 23 z 35 řádných členů, to znamená, že VH byla usnášeníschopná:

VH bere na vědomí :
Zprávu o činnosti za uplynulé období
Zprávu revizní komise o stavu hospodaření klubu
Zprávu o finančním hospodaření

VH odsouhlasila :
Plán práce na rok 2005
Finanční rozpočet na rok 2005

VH odsouhlasila a schválila :
Odstoupení starého výboru a složení výboru nového ve složení :
MVDr. L. Kulíšek- prezident, P. Pátý –viceprezident, L. Frimmel, A. Jordánová,D. Vaňková, MUDr. K. Rynda, L. Vašíček – členové výboru
RK: ing. R- Kastner, Jan Pátý
Výbor byl schválen jednohlasně

Přijetí nových členů :
Olga Filová, L. Holík, M. Binderová, M Cvak – předběžné přijetí.
- Členové klubu – rodinní příslušníci / manžel,manželka,druh,družka / podávají řádné přihlášky do YVCVP, příspěvky 100.- Kč za osobu, brigádnické hodiny 10. Možno řešit úhradou 50.- Kč za osobu / 500.- Kč/
Přátelé Vranovské plavby platí finanční příspěvek 50.- Kč na osobu/ na poštovné /
Děti do 18 let 100.- Kč příspěvky, brigádnické hodiny 10, možno řešit rovněž úhradou.

Provozní řád základny na Vranovské přehradě byl schválen jednoznačně hlasováním, bylo zdůrazněno, že základna neslouží k ubytování členů klubu.
Archivní materiál bude zařazen do složky , bude řádně veden a uložen u prezidenta YCVP.
Bude pokračováno dle finančních možností v budování základny na Vranovské přehradě
Prezident klubu prověří možnost odkoupení klubovny od majitele / P. Bula/. V současné době je klubovna v nájmu za 300.- Kč za rok na dobu 10 let
Pokud budou do klubovního přístavu / ev.č.:302 177 / zařazeny sekce v soukr. majetku nevyplývají pro majitele z této skutečnosti výhody při kotvení lodí. Zařazení sekcí je možno řešit nájemní smlouvou s YCVP
YCVP bude podporovat dle Provozního řádu základny osazení soukr. bójí na vyvazování lodí členů klubu
RK vyzve členy k vyřízení svých závazků za rok 2004 vůči YCVP/ úhrada neodpracovaných brigádnických hodin a úhrada členských příspěvků.

Ve Znojmě 20.4.2005

Zapsal Libor Frimmel


Ples jachtklubu

Dne 22. 1. 2005 se konal čtvrtý reprezentační jachtařský ples. Ve vinárně v Kramářské ulici se od 20.oo hodin setkali jachtaři se svými příznivci a přáteli.
Zábava byla jako vždy výborná. Několikrát za večer zpestřily program hostesky, které svými rytmickými, tanečními kreacemi přiváděly přítomné do varu.
Nechybělo ani vyhlášení nejlepší posádky roku. Stala se jí posádka kapitána Michala Svitoka s kosatníkem Petrem Pátým na lodi Polárka.
Zlatým hřebem večera bylo originální klání o Pohár Maršála Malinovského. O co běží? Soutěžící se po loku slivovice postaví k rampě se zapáleným ohněm, a prudkým vydechnutím do plamene se snaží o co nejdelší plamenný chvost. Vzdálenost měří porota (populární bratři Pátí) a vítěze korunuje ředitel soutěže - v tomto případě Láďa Kulíšek.
Palmu vítězství si odnesl Karel Komenda ml., druhým byl Pavel Bula a třetím Emanuel Briestenský, všichni členové YCVP.
Hrozivě vypadajícího úkolu se nezalekly ani ženy. V jejich kategorii zvítězila s přehledem paní Olina Filová.
Celkové resumé: Jachtařský bál 2005 se vydařil, ať žije Jachtařský reprezentační ples 2006!

 


Pozvánka na ples