Menu   úvod
  dokumenty YCVP
  aktuálně
  stalo se
  kalendář akcí
  příjezd na Vranov
  orientační plánek pláže
  galerie lodí
  bazar
  informační materiály
  seznam námořních plaveb
  kontakt
  video kanál
  odkazy

 


archiv:       v roce 2020     v roce 2019     v roce 2018     v roce 2017     v roce 2016     v roce 2015     v roce 2014     v roce 2013     v roce 2012     v roce 2011     v roce 2010     v roce 2009     v roce 2008     v roce 2007     v roce 2006     v roce 2005     v roce 2004     v roce 2003     v roce 2002     v roce 2001 a driv
Události roku 2006
pozvánka   maškarní bál   den dětí   modrá stuha   vytrvalostni zavod   podzimni vitr  

 
Podzimní vítr
A je to tady! Podzim klepe na dveře , v tomto případě spíše na vodu. Ve dnech 9 a 10.září náš jachtklub uspořádal poslední regatu letošní sezony . Ředitel regaty MVDr. Láďa Kulíšek přivítal posádky 5 zúčastněných jachet a rozhodčí Tonda Hadroušek měl těžkou úlohu přesvědčit zúčastněné posádky,že má plán jak ve flautě,která ještě v 11 hod. panovala na jezeře, závod přece jenom odstartovat.
Po dohodě s ředitelem závodu, MVDr. L, Kulíškem ,přesunul start do lokality Petrovy skály. I když silné větry se vranovské přehradě v sobotu (první den regaty), zdaleka vyhnuly, odstartovat se přece jen podařilo. Po 3,5 hodinách plavby se lodě dostaly na linii Bítovského mostu,kde pod hradem Cornštejnem byl cíl rozjížďky.
V této rozjížďce zvítězila jachta " Hanička" s rodinnou posádkou Martin, Vladislav a Aleš Fialovi. Na místě 2. "My Lady" s posádkou A. Jeřábek, V. Nováková a 3. jachta "Malibu" s rodinnou posádkou Ing. Pavel Karšulín se synem Petrem.
Po dobrém obědě v populární bítovské restauraci "Na špici" spojeném s odpočinkem, se lodě vrátily na základnu, kde jejich posádky, již za tmy (ve 20.30 hod.) odstrojovaly lodě.
Odměnou za, takřka celodenní ,úsilí jim byl pečlivě zorganizovaný večírek se znojemským pivem Hostan a s mistrovsky připraveným tatarským biftekem, od Michala Svitoka.
Nedělní dopoledne již bylo obdařeno svěžím větrem a rozjížka se konala na přehradním jezeře v dohledu diváků , u základny Jachtklubu Vranovská přehrada. Trať (karusel vymezený dvěmama bójemi) byla 3 kolová a dovolila posádkám se vyřádit. Vítr v nárazech dosahoval i více než 10 m/sec.
I v této rozjížďce zvítězila třebíčská jachta "Hanička“ (třída Mikro), na 2. místě pak nestárnoucí kap. Alfred, "Fredy" Jeřábek s Věrou Novákovou se svou 8metrovou jachtou MY LADY (třída ZETON), na 3.místě se umístila jachta MALIBU (třída Avar VENTO) s ing. Pavlem Karšulínem a synem Petrem. Lze však říci, že v této rozjížďce nebylo poražených, neboť i ostatní osvědčili, v podmínkách silného nárazového větru, své jachtařské umění .
Pořadí v tomto posledním závodě sezony bylo vyhlašováno pouze absolutně.

Celkové výsledky naší dvoudenní regaty:
I-HANIČKA /Martin, Ladislav, Aleš, Fialovi, AKP+YCZN/
II-MY Lady /Alfred Jeřábek, Věra Nováková, YCVP /
III-MALIBU /ing. Pavel Karšulín, Petr Karšulín YCVP/
IV-POLÁRKA /Michal Svitok, Kamil Hadroušek YCVP+YCZN /
V-MOANA /ing.Pavel Maštera, Luboš Marušík, neregistrovaní /. Vyhlášením výsledků a předáním diplomů skončila i pro naše jachtaře- závodníky letošní sezona. Členy YCVP čeká nyní nemalá práce s vytahováním lodí a jejich zazimováním.


nástup účastníků regaty

kapitán Martin Fiala s vítěznou Haničkou

kapitán Ing. Pavel Karšulín na přídi své jachty Malibu

Vítězná Hanička projíždí cílem pod Corštejnem

Dvě nejúspěšnější lodě Podzimního větru

Dva vranovští jachtařští veteráni kap. Michal Svitok a Tonda Hadroušek

Vítězná posádka Fialovi z Třebíče


Vytrvalostní závod

Ve dnech 29. - 30. 7. pořádal náš jachtklub další regatu, jejíž název "Vytrvalostní" musel, dle jachtařských pravidel, probíhat opět na dlouhé trati a trvat měl minimálně pět hodin.
Jak se tohoto úkolu posádky čtyř přihlášených jachet zhostily? Posuďte sami.
Po nástupu závodníků a přivítání všech ředitelem regaty panem Michalem Svitokem, poslal v 11.15 hodin rozhodčí Antonín Hadroušek závodníky na trať jezero - Chvalatická zátoka.
Po tuhém boji (jak mezi sebou, tak se stále měnícím se větrem) projela jachta Polárka s kapitánem Michalem Svitokem a kosatníkem Lubošem Marušíkem vítězně cílem ve Chvalatické zátoce. Její čas 13.39 hod.
Druhá jachta Malibu s rodinnou posádkou ing. Pavel Karšulín a syn Pavel v čase 14.13 hod. a třetí Alba ve 14.21 hod. čtvrtá plachetnice Delfín bratrů Bulových. Jachta Mylady kap. Jeřábka vzdala.
Následující "totální flauta" závodníkům na náladě nepřidala. Celá skupina lodí, společně vyvázaná dryfovala Chvalatickou lagunou.
V 16.15 hod začalo "cosi" pofukovat. Opustit lagunu trvalo lodím asi půl hodiny. V 16.40 bylo odstartováno pod Canaveralem pokračování závodu, tentokrát opačným směrem. Vítr se zachoval rytířsky a tak mohla jachta Malibu projet vítězně cílem vytyčeným na jezeře v čase 18.31. Druhá Polárka trať urazila v čase 18.36 a třetí Alba projela cílem v 18.40.
Časy lodí určované na minuty nejsou projevem puntíčkářství hlavního rozhodčího Antonína Hadrouška, ale důležitým prvkem při výpočtu hendykepového hodnocení, jenž se používá na regatách jachet různých tonáží a různého výkonu takeláží.
První den závodu tedy jachty urazily za cca 5 hodin plavby 30 km. Druhý den vyrazily lodě za příjemného větru 3 - 5 m/s v 11.15 hod. na obrátku v páté zátoce. Poměrně stálý vítr udělal z této 12 kilometrů dlouhé rozjížďky radostnou záležitost, která posádkám dala zapomenout na sobotní trápení.
V cíli: 1) Polárka 2) Malibu 3) Alba 4) Delfín

Celkové výsledky: Absolutně: Malibu, Polárka, Alba, Delfín. Hendykepově: Polárka, Alba, Malibu, Delfín.

Regata očima členů záchranné služby:
Záchrannou službu na této regatě zajišťovala "netradičním" způsobem posádka bratrů Pátých na jachtě "Dory".
Netradičním proto, že plula na plachty ve startovním poli a její zabudovaný, výkonný motor byl připraven k použití ve vypjatých situacích.


O vítězství se bojovalo tělo na tělo. Jachta Malibu (ing. Karšulín se synem Pavlem) a Polárka (Michal Svitok, L. Marušík)

Jachta Polárka s kap. Michalem Svitokem a kos. Lubošem Marušíkem.

Slova neteří o tom, že s nimi strýček v životě vždy vyhraje, se tentokrát nepotvrdila.
Posádka bratrů Bulových z Vranova se nepřízní větru nenechala deprimovat.

Karel Priegelhof - Pigi - také nevypadá příliš nadšeně.

Plachetnice Dory bratrů Pátých plnila funkci záchranné služby.

Vyhlášením vítězů opět skončila naše další regata. Pohled na zakotvené plachetnice zve na další závody.


Modrá Stuha

Letošní sezonu začal jachtklub Vranovská přehrada uspořádáním první regaty s názvem "Modrá Stuha".
Závod se konal ve dnech 8. - 9. 7. 2006. V sobotu,8. 7. přivítal ředitel regaty pan Josef Vašíček posádky 4 jachet a po krátké instruktáži byl, hlavním rozhodčím Antonínem Hadrouškem, závod v 11 hod odstartován.
V úmorném vedru a ve slabém,velmi proměnlivém větru, čekalo na posádky několikahodinové martyrium. Při neustále se měnícím pořadí se plachetnice "posouvaly" do cíle ve Chvalatické zátoce.
Nakonec, oněch 12 km. trati , nejúspěšněji zvládla jachta ALBA kapitána Karla Priegelhofa s kosatníkem Antonínem Hadrouškem mladším. Čas 2,20 hod. byl nejlepším důkazem mistrovství kap. "Pigiho"- Priegelhofa, když druhá loď v pořadí,jachta POLÁRKA kapitána Michala Svitoka s kosatníkem Lubošem Marušíkem, projela cílem o 28 minut po nich. Jachta MY LADY s kapitánem Alfredem Jeřábkem a kosatnicí Věrou Novákovou, skončila třetí, když o druhé místo přišla těsně u cílové čáry. Na místě čtvrtém dojela jachta MALIBU kapitána ing. Pavla Karšulína, jemuž kosatníka dělal syn Pavel.
Muži záchranné hladinové služby Ladislav Kulíšek a bratři Jan a Petr Pátí, kteří se vzrůstajícími obavami sledovali hrozivě narůstající bouřkové mraky, tentokrát byli bez práce.
Poté následovala 1,5 hodinová přestávka na oběd. Celá skupina lodí projela Chvalatickou zátokou,na jejím konci zakotvila a posádky se přesunuly do restaurace "NOVA", bezprostředně nad zátokou, kde poobědvaly.
Start 2. rozjížďky pod mysem "Canaveral" byl v 16,15 hod. a lodě pluly směrem opačným, dolů na jezero. Vítr tentokrát nezklamal, a i když slabý, držel směr. Ke slovu přišly spinakry a genakry, které z druhé rozjížďky udělaly barevnou show. Vskutku nevšední byl pohled na jachty,proplétající se zátokami k cíli, s barevmými kopulemi nad hlavami posádek.
Vítězná jachta POLÁRKA projela cílem, vytyčeným na jezeře Vranovské přehrady ,v 17,35 hod., 13 minut po ní skončila na 2. místě ALBA . Zvláštní uznání si zaslouží ing. Karšulín, který přišel o vítězství v rozjížďce, když jeho MALIBU se vrátilo, stáhlo plachty a umožnilo několika rybářům rozmotat vlasce, které "posbíral" a namotal na kýl.
Druhý den závodu jsme již jen odevzdaně čekali na vítr,který nepřišel.Závod byl tedy ukončen ve chvíli,kdy se nad přehradou přehnala půlhodinová průtrž, s obrovským množstvím vody.
Celkové výsledky:
1. POLÁRKA
2.ALBA
3.MALIBU
4.MY LADY

Modrou Stuhu nejrychlejší lodě na sezonu 2006 získala jachta POLÁRKA s posádkou kap.Michal Svitok s kosatníkem Lubošem Marušíkem.

        Modrá Stuha očima Ládi Kulíška (záchranná služba).
Prestižní závod modrá stuha byl nasměrován v první rozjížďce do Chvalatické zátoky. Radost z hezkého počasí na jachtě MY LADY (plovoucí na 2, místě), zastínila orientaci v cílové čáře a tudíž její kapitán Fredy zakufroval. I to se stává ve větších soutěžích. Posádky poté zakotvily v Chvalatické laguně a šly plnit "železného muže".
Extremním výstupem do pirátské knajpy Všichni obstáli . Klasické vítězství Michalovi Svitokovi (kapitánovi POLÁRKY) potvrdilo ,že je dobré na palubě vlastniti i dobrého kosatníka s orlím zrakem jménem Luboš Marušík.
Inu sport je sport A OD TOHO JE DRUHÉ A TŘETÍ MÍSTO. Neoblomný ředitel závodu Josef Vašíček spolu s neůplatným hlavním rozhodčím Antonínem Hadrouškem rozhodli takto: 1. místo POLÁRKA, 2. místo ALBA, 3. místo MALIBU, 4.místo MY LADY
VEČERNÍ rozprava v jachtklubu při pohodové hudbě a půlnočním ohňostroji tmelila kolektiv a stará přátelství.


sešlost abiturientů vranovské jachetní školy


Den dětí

"Den dětí v jachtklubu YCVP" se vydařil !
I přes nepříznivé deštivé počasí se v sobotu 3.6. sešlo v Jachtklubu Vranovská přehrada na Vranovské přehradě více jak 40 návštěvníků Dětského dne.
Děti malovaly, vozily se na lodičkách , opékaly buřty a popíjely znojemskou limonádu Mona. Ani dospělí nepřišli zkrátka. Pro všechny účatníky bylo připraveno pohoštění a navíc i soudek piva z pivovaru Hostan.

Odměnou za vše byly úsměvy a veselé oči dětí. Možná zrovna z nich budou někdy nadšení jachtaři a právě zde se třeba ujala myšlenka být kapitánem na své lodičce.

Za zdárným průběhem akce opět stáli bratři Pátí, odborný pedagogický dozor a řízení akce Mgr. E. Briestenský,neúnavní manželé Marika a František Šebelovi, Karel Komenda junior, manželé Vaňkovi, Láďa Kulíšek a mnozí další.Maškarní bál 2006

Jediným maškarním bálem v plesové sezóně 2006 ve Znojmě je Maškarní jachtařský bál, který pořádá Jachtklub Vranovská přehrada.
V letošním roce je již pátý v pořadí a je vždy úspěšný. O oblibě této akce svědčí i nebývalý zájem občanů – milovníků všech vodních sportů. Již týden před plesem jsou vždy vstupenky beznadějně vyprodány .
Ráz letošního bálu měl bohatý program s kabaretním nádechem. Hemžilo se to zde nejen námořníky, kapitány, piráty, ale i vranovskými vodníky, se kterými má tento jachtařský klub již dlouholetou spolupráci. Mimochodem jednoho z účastníku plesu pomohl dostat jeho kolega opravdovský vodník o dva dny později z ledové pasti Vranovské přehrady…
Nádherné prostředí M-clubu na Slepičím trhu, s jachtařskou výzdobou a rozevlátými lodními plachtami, bylo vzpomínkou i připomínkou další jachtařské sezóny. Vše rámovala výborná muzika skupiny Mirka Rezka.
Mezi hosty plesu byla i paní JUDr.Iva Pařízková bývalá studentka znojemského gymnasia. Dnes je tato rozená znojmačka starostkou severského města Malmö . V úvodu večera přednesla zdravici od městských jachtařských klubů z Malmö a slíbila se zúčastnit některých závodů na Vranovské přehradě..
Stylové prostředí a výborná zábava všech zúčastněných je zárukou, že tradice maškarních jachtařských bálů ve Znojmě bude pokračovat.
Maškarní jachtařský bál 2006 našeho jachtklubu je minulostí. Ať žije jachtařský maškární bál 2007.

I vodník "Patyján" se rád přitiskl k Martičce Briestenské

Jeden ze zakladatelů jachtingu na Vranovské přehradě kapitán Ivo Mareš syn předválečného starosty Znojma se svoji přítelkyni paní Jiřinou Šlaisovou

Učitel Emanuel Briestenský, jeden ze zakladatelů sportovního potápění ve Znojmě je rovněž aktivním jachtařem

Paní starostce Pařízkové se mezi jachtaři a vodníky očividně líbilo

Čerstvě zraněný lékař Karel Rynda výbuchem zmzlé PET-LÁHVE se nemusel ani příliš maskovat. Na snímku je utěšován paní Jiřinou Šlaisovou

Paní Iva Pařízková s prezidentem Jachtklubu Vranovská přehrada Ladislavem Kulíškem

Eman Briestenský se kouzelným proutkem proměnil z fešného námořníka ve vranovského vodníka


Dočkali jsme se (my i vy)!

Dne 27. ledna v 19.oo hodin začíná v podkrovní vinárně na Kramářské ulici již pátý maškarní jachtařský bál.
Více informací se dozvíte z plakátku v rukou Ládi Kulíška.
Srdečně zveme!